Гасол с отличен дебют за Лейкърс

Испанският национал По Гасол започна като титулярен център в първия си мач за Лос Анджелис Лейкърс, а неговият тим се наложи със 105:90 като гост на Ню Джърси Нетс. Така Гасол запълни по възможно най-добрия начин дупката оставена от контузията на младия Андрю Байнъм.
Ветреранът Дерек Фишър бе най-резултатен за победителите с 28 точки и 4 борби, докато бившият играч на Мемфис Гризлис регистрира "дабъл-дабъл" от 24 точки и 12 борби. Владимир Радманович добави 16 точки и 5 борби за гостите.

Винс Картър се представи на високо ниво за Нетс, отбелязвайки 27 точки, словенецът Бостян Начбар наниза 19 точки и овладя 10 борби, а Джейсън Кид завърши с 11 точки, 10 асистенции и 5 борби.

Благодарение на стабилната игра, която демонстрира По Гасол, на плещите на Брайънт вече не тежи целият отбор. Двубоят ясно демонстрира, че макар и Коби да отбеляза едва 6 точки, Фишър и Гасол направиха нужното Лейкърс да спечели с 15 точки разлика. Мачът регистрира най-слабото представяне като резултатност за Брайънт от началото на сезона.

Срещата бе изключително оспорвана, като с тройка на Начбар в последните секунди на първата четвърт Ню Джърси поведе с 27:26, а до края на полувремето гостите успяха единствено да изравнят за 47:47 на почивката.

В третите 10 минути от двубоя Дерек Фишър показа отлична форма, отбелязвайки 10 точки, които бяха в основата на преднината от 75:71 в края на частта. След точен изстрел на Ричард Джеферсън, 6:13 минути преди сирената изоставането на Нетс бе само три точки за 84:81. По Гасол обаче наниза три точки, които бяха началото на серия от 11-2, след която резултата вече бе 95:83 в полза на гостите. До края на двубоя остана време единствено Лейкърс да оформи крайното 105:90.