Детройт не срещна особени проблеми от Далас

Тимът на Далас Маверикс направи най-трагичния си мач в дефанзивен план от началото на сезона при гостуването си късно снощи на Детройт Пистънс в Оубърн Хилс. "Буталата" спечелиха с 90:67 след 21 точки на събудилия се от зимен сън Рашид Уолъс. "Sheed" се справи напълно с опеката на Дирк Новицки, като след свой кош през германеца в третата четвърт изкрещя към скамейката на Маверикс: "Той не може да ме опази!".

Играчите на Далас пропуснаха 1 6 последователни стрелби в първите 8 и половина минути на първата и втора четвърти и регистрира най-ниска резултатност от 38 точки за първо полувреме на мач от настоящия сезон.

"Когато Рашид е готов, мотивиран и концентриран, той може да се справи с всеки. Наистина го може", заяви старши-треньорът на Детройт Флип Сондърс.

Дирк Новицки отбеляза 15 точки и овладя 10 борби, като беше 3/18 в стрелбата. Джош Хауърд наниза 15 точки, а резервата Брендън Бас се отличи с 14 при загубата на Далас. Маверикс нямаше възможност да разчита в този мач на двама ключови състезатели – Девин Харис, който има проблеми с левия глезен и Джери Стакхаус.

Тейшон Принс отбеляза 16 точки, Ричард Хамилтън вкара всичките си 10 точки през второто полувреме, Родни Стъки наниза 11 точки, а Джарвис Хейс завърши с 10 за успеха на Пистънс.