Лейкърс се справи с Уизърдс и без Гасол

Съставът на Лос Анджелис Лейкърс успя да се справи с домакина Вашингтон Уизърдс, побеждавайки със 103:91 в обеден мач от програмата на НБА. Двубоят бе насрочен за 12,00 часа източно време, а малко повече от час преди него "Езерняците" представиха официално По Гасол като техен нов състезател. Въпреки, че участва в загрявката на Лейкърс, испанският национал така и не взе участие в срещата.

Неговата морална подкрепа, която оказа за тима обаче, бе напълно достатъчна. На терена за Лейкърс отново оперираше успешно Коби Брайънт, който наниза 30 токчи в двубоя, 19 от които в първата четвърт и завърши с 10/15  в стрелбата. Владимир Радманович наниза 15 точки, Ламар Одъм завърши с 14, а Рони Тюриаф записа 13 за успеха на Лейкърс.

Антоун Джеймисън реализира 21 точки и овладя 11 борби, а Карън Бътлър приключи срещата с 15 точки при загубата на Уизърдс.

Мачът започна много силно за Лейкърс, като играчите на Фил Джексън дръпнаха още в самото начало с 30:15, а до почивката вече водеха с 63:42. В третата четвърт гостите от Лос Анджелис поддържаха своята преднина, но в последните 12 минути позволиха на съперника да намали аванса за крайното 103:91.