ЛукОйл-Нефтохимик обърна полския Ресовия за "Чалъндж къп"

Шампионът на България ЛукОйл-Нефтохимик стигна до успех срещу Ресовия (Жежов) с 3:2 (28:30, 20:25, 25:22, 25:19, 15:9) в първата среща от 1/8-финалите на турнира"Чалъндж къп", който се игра в бургаската зала "Младост" пред 1000 ентусиазирани зрители.

Срещата започна с превес на по-опитния отбор на Ресовия, който поведе с 8:5 и 16:12. Момчетата на Северин Димитров успяха да изравнят при 18:18 и дори поведоха с 20:19. Ресовия записа 3 поредни точки и поведе с 22:20. Бургазлии успяха да изравнят при 23:23 и дори първи стигнаха до гейм-бол при 24:23. Гостите съумяха да изравнят при 24:24 и на свой ред стигнаха до гейм-бол при 26:25. Възпитаниците на Анджей Ковал изпуснаха да спечелят първите два гейм-бола, но при 29:28 реализираха своята атака и спечелиха драматично първата част с 30:28.

Вторият гейм започна по идентичен начин като първия. Гостите взеха аванс от 3 точки до първото техническо прекъсване - 8:5. Силният начален удар на поляците разстрои напълно посрещането на бургазлии, което се пропука и гостите поведоха с 14:7 и 16:9. Домакините от ЛукОйл-Нефтохимик подобриха посрещането и началния си удар и успяха да намалят резултата до 19:22. Силите им стигнаха сам до тук в тази част и Ресовия затвори безпроблемно тази част с 25:20 и поведе с 2:0 гейма.

Полският тим заигра много спокойно и освободено в третата част, след като предвкусваше лесна победа в него и срещата. Папке и компания поведоха с 10:6 и вече се виждаше 1/4-финалист в "Чалъндж къп". Не така мислеха домакините, които реализираха 3 поредни точки - 9:10, а малко по-късно изравниха при 13:13. Българският шампион, воден от националите Иван Станев и Николай Николов, подобри видимо играта си и поведе със 17:14 и 20:15. Момчетата на Северин Димитров лесно стигнаха до успех в третата част с 25:22.

Четвъртата част започна добре за домакините, които поведоха с 6:4 и 8:7. Ресовия успя на свой ред да поведе с 9:8. Последваха 7 поредни точки за бургазлии, които поведоха с 15:9 и 16:11. След това ЛукОйл-Нефтохимик спокойно стигна до успеха в 4-ата част 25:19, с което изравни резултата до 2:2 гейма.

Решителният тай-брек не започна добре за ЛукОйл-Нефтохимик, тъй като Ресовия поведе с 2:0. Последваха 4 поредни точки за бургазлии. Техническото прекъсване дойде при 8:6 в полза на домакините, които успяха да стигнат по успеха в 5-ия гейм с 15:9, а с това спечелиха и мача с 3:2 гейма.

Срещата реванш е на 5-и февруари в Жежов. При победа на Ресовия "Златен гейм" ще определи, кой от двата отбора да продължи на 1/4-финалите на турнира.

ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК - РЕСОВИЯ (ПОЛ) 3:2 (28:30, 20:25, 25:22, 25:19, 15:9)