Генералният секретар на родната федерация по тенис Георги Дончев сподели очакванията си за предстоящите мачове на тенисистките ни на турнира за „Фед Къп" в Будапеща, като това се случи на официална пресконференция в пресклуб „България" по-рано днес. Дончев изрази и отношението си към случая с отказването на Сесил Каратанчева от състава ни.
„Когато имаше Сесил имаше нужда от нас, ние я подкрепихме, каза секретарят на федерацията ни.- Сега, когато ние се нуждаем от нея, тя отказа да играе за България. Лошото е, че тя ни съобщи решпението си прекалено късно. Вярно е, че имаше проблеми и тези турнири са й нужни, но също така е вярно, че има договор с федерацията. Това обаче не е основното в момента, важен е жестът. От морална гледна точка, ние бяхме поели ангажимент в близките 3 месеца след „Фед Къп" да й осигурим две уайлд карти. Това не беше в договора, просто бяхме поели ангажимент и искахме да се съобразим с това.", завърши Дончев.
Както е известно, тимът ни за неофициалното световно първенство по тенис за жени е в състав Цветана Пиронкова, Диа Евтимова и Елица Костова и е в група І на зона Европа/Африка. Надпреварата стартира следващата седмица в столицата на Унгария - Будапеща.