Инфарктна загуба за Пламен Константинов и Ираклис в дербито с Панатинайкос с 2:3

Инфарктна загуба претърпяха Пламен Константинов и неговият клуб Ираклис в дербито на 8-ия кръг на гръцкото първенство от Панатинайкос в Атина с 2:3 (25:27, 25:16, 25:17, 23:25, 15:17).
Шампионите но Ираклис имаха пълни шансове да стигнат до успеха, след като поведоха с 2:1 гейма. Домакините от Панатинайкос съумяха да изравнят до 2:2 гейма. В решителният тайбрек Пламен Константинов и съотборниците му поведоха с 9:4 и вече се виждаха като победители. Това обаче не се случи, защото Панатинайкос съумя да изравни при 13:13 и стигна до драматичен успех със 17:15 в 5-ата част, а с това и да победа в мача с 3:2 гейма.

Пламен Константинов игра много добре и завърши мача с 16 точки (2 аса, 2 блока).

Успехът бе 8-ми пореден за ПАО, докато Ираклис регистрира първата си загуба в шампионата.

ПАНАТИНАЙКОС - ИРАКЛИС (СОЛУН) 3:2 (27:25, 16:25, 17:25, 25:23, 17:15)

ПАНАТИНАЙКОС: Либерман Агамес 21, Франк Депестеле 1, Бьорн Андрае 8, Андреас Андреадис 7, Рено Херп 6, Акис Хациантониу 10 - Йоргос Стефану - либеро (Елиас Лапас, Статис Нтонас 2, Танасис Псарас 1)

ИРАКЛИС: Маркус Нилсон 20, ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ 16, Алех Ахрем 20, Никос Смарагдис 10, Андрей Краварик 11, Йоанис Харитонидис 3 - Консейсао Денисон - либеро (Женя Горстянюк, Герасимос Канелос)