Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Сашо Попов: Не играхме добре от спортно-техническа гледна точка

Старши-треньорът на волейболния шампион ЦСКА Александър Попов сподели след загубата от турския Фенербахче с 1:3 гейма в мач от II кръг на Шампионската лига "Индезит", че отборът не е играл спортно-технически добре и това е причина за загубата.

"Не играхме спортно-технически добре като цяло. Не можахме да ги спрем на блокада, въпреки тяхното слабо посрещане. Иначе се борехме. Смятам, че младите момчета бяха вдъхновени да играят пред такава публика, но още им е доста трудно и не успяха да направят добър мач. Повярвайте, че специално за играчи като Бойко Бонев и Иван Колев днес бе доста е трудно, защото носят отговорност. Все пка ние затова и участваме в Шампионска лига. Идеята ни е да премерим сили с класни съсезатели и силни отбори. Да не говорим, че това само по себе си е мечта за ръководството, отбора и феновете като цяло от години. И ето, че сега когато вече сме в Лигата, залата е пълна и еуфорията е навсякъде не успяхме да спечелим срещу отбор, който спокойно можеше да победим. Действително обстановката и фактът, че това ни бе първо гостуване скова до известна степен момчетата. Първият гейм си беше за тях, но ако бяхме изравнили във втория щеше да бъде доста по-различно. В нито един случай обаче не можахме да водим играта, да бъдем пред тях не само в резултата, а и в играта. Не бих казал, че влизането на Николай Найденов е променило облика на отбора. В смисъл, че и Зарев правеше това, което трябваше да прави, но проблемът беше блокадата срещу Брук Билингс. Но ние играем за това да сме под напрежение, да се борим с такива ситуации и да си вадим изводи, защото ни предстоят още тежки двубои", заяви Александър Попов след срещата.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ЦСКА - ФЕНЕРБАХЧЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!