Владо Николов блести със 17 точки, Кунео губи драматично от Кан с 2:3

Волейболният национал Владимир Николов и неговият Бре Банка Ланути (Кунео) записаха драматична загуба в турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Николов и съотборниците му загубиха като домакини от френския Кан с 2:3 (20:25, 25:15, 25:17, 21:25, 11:15) в първи мач от 1/16-финалите на турнира.

В началото на първия гейм гостите от Кан започнаха много агресивно. Кунео не издържа на натиска независимо от добрата игра на капитана си Вут вийсманс и загуби гейма с 20:25. Старши-треньорът на Кунео и на българския национален отбор Силвано Пранди, пусна в началото на втората част словенецът с италиански паспорт Грегор Йерончич. Двамата с Владимир Николов изведоха Кунео напред в резултата и италианците спечелиха гейма с 25:15.

В третия гейм домакините имаха много добра успеваемост в атака - 71% и бързо спечелиха гейма - 25:17 и 2:1 за Кунео. Николов и компания продължиха да играят добре и в четвъртия гейм и успяха да поведат с 14:9. Постепенно отборът на Кан започна да спира атаките на Кунео и успя да изравни при 15:15. Равенството се запази до 21:21, след което две блокади на Пиер Пуйол дадоха предимство за французите - 23:21. Кан спечели гейма с 25:21 и вкара мача в тай-брейк.

Последната част на срещата започна равностойно, но все пак размяната на игралните полета дойде при 8:6 за Кан. Волейболистите на Кунео дадоха всичко от себе, но не успяха да изравнят резултата. Френският отбор спечели тай-брейка с 15:11 и съответно мача с 3:2 гейма.
Влезлият като резерва бразилецът Леонардо Алвеш бе най-резултатен за победителите с 27 точки. Капитанът на Кунео белгиецът Вут Вийсманс завърши с 19 точки, а Владо Николов изигра поредния си блестящ мач с фланелката на Кунео и добави 17 точки, но това не беше достатъчно за да донесе победата на домакините. Срещата-реванш между двата отбора е в сряда (12 ноември) от 21:00 часа българско време в Кан.

БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) - АС КАН 2:3 (20:25, 25:15, 25:17, 21:25, 11:15)
КУНЕО: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 17, Грегор Йерончич 9, Вуут Вийсманс 19, Франческо Фортунато 11, Петер Платеник 10, Франческо Бирибанти 1 - Даниеле Верняньи - либеро (Маниус Абади, Валерио Курти, Марко Нути, Хавиер Гонзалес 6)
Старши-треньор: Силвано Пранди.
КАН: Жерал Арди-Десурс 11, Пиер Пуйол 8, Людовик Кастар 7, Ромен Вадельо 5, Русмир Халилович - Жан-Франсоа Ексига-либеро (Лоик Гейле 12, Самуеле Туя 1, Гари Джендрей 4, Леонардо Алвес 27)
Старши-треньор: Лорен Тилие.