Кунео бие Модена с 3:0, отличен Владо Николов

Националът Владимир Николов и неговият Бре Банка Ланути (Кунео) записаха класическа победа над победителя във волейболния турнир "Челъндж къп" Тренкуолдър (Модена), с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) в мач от 6-ия кръг на италианската Серия А1.

Отборът на Кунео започна добре двубоя, но първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Модена. След това възпитаниците на легендарния в близкото минало италиански волейболист Андреа Джани започнаха да допускат много грешки, от което се възползваха Владо Николов и съотборниците му. Кунео спечели гейма с убедителното 25:18.

След като Модена поведе с 6:4 във втората част, Кунео успя да обърне резултатата до 8:7 в своя полза благодарение на капитана си Вут Вийсманс. Гостите от Модена разчитаха основно на холандския си национал Витце Койстра, докато Кунео отговори с "пушката" Владимир Николов, който се отчете със 7 точки в гейма. Българинът реализира и последните две решителни точки, с които Кунео спечели гейма с 25:23 и поведе с 2:0.

Николов и компания стартираха отлично третия гейм и бързо поведоха със 7:3. Андреа Джани се опита да промени резултата с няколко смени, но те не доведоха до нищо. Момчетата на новия треньор на българския национален отбор Силвано Пранди спечелиха с 25:21 и 3:0 гейма.

Капитанът на Кунео  - белгиецът Вут Вийсманс, бе най-резултатен с 15 точки и бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача. Владо Николов също направи поредния си много силен мач с фланелката на Кунео и завърши с 12 точки. Най-резултатен за гостите от Модена бе холандският национал Витце Койстра с 15 точки.

По този начин съставът на Кунео запазва петото си място в италианското първенство с 12 точки, колкото имат и отборите на Пиаченца с Христо Златанов, Монтикиари и Перуджа. В следващия кръг Владо Николов и съотборниците му гостуват на носителя на Купата и Суперкупата на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата), а Тренкоулдър (Модена) ще приеме у дома си шампиона - "българския" Итас Диатек (Тренто). Мачовете са в неделя (9 ноември) съответно от 19:30 и 19:00 часа българско време.

Преди това обаче отборът на Кунео ще приеме у доме си френския Кан в първи мач от 1-ия кръг на Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Срещата е в четвъртък (6 ноември) от 21:30 часа българско време.

БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) - ТРЕНКУОЛДЪР (МОДЕНА) 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

КУНЕО: Вут Вийсманс 15, Хавиер Гонзалес 5, Франческо Фортунато 8, Грегор Йерончич 4, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 12, Маниус Абади 7 - Даниеле Веняньи - либеро (Марко Нути, Франческо Бирибанти)
Старши-треньор: Силвио Пранди

МОДЕНА: Дейвид Лий 2, Витце Койстра 15, Анхел Денис 8, Сидао 9, Драган Травица, Мурило Ендрес 10 - Пиетро Риналди - либеро (Андреа Сарторети 1, Лука Тенкати 3, Томислав Шмуч)
Старши-треньор: Андреа Джани