ЦСКА би Пирин Балканстрой с 3:2 в контрола преди старта на Шампионската лига

Шампионът на България по волейбол при мъжете ЦСКА победи Пирин Балканстрой с 3:2 (25:22, 31:33, 21:25, 25:16, 29:27) в последна контрола преди първия си мач в Шампионската лига в сряда срещу Ираклис (Солун) на Пламен Константинов.
"Червените" взеха първия гейм, но след това допуснаха да загубят следващите два и Пирин поведе с 2:1. Момчетата на Сашо Попов  спечелиха четвъртата част убедително с 25:16 и вкараха мача в тай-брейк. В него по предварителна договорка между двата отбора се играеше до 25 точки. Тай-брейкът бе спечелен от домакините с 29:27 и с това и мача с 3:2 гейма.
В началото на втория гейм в игра се появи испанската звезда на ЦСКА Рафаел Паскуал, който през последните дни бе повален от бронхит. Малко по-късно в игра се появи и възстановения от контузия Стойко Ненчев.
Най-резултатен за победителите бе кениецът Филип Мейо, който завърши с 31 точки. Иван Колев и младият Теодор Тодоров добавиха по 15 точки за победата на ЦСКА. Максим Гунчеров завърши с 26 точки за Пирин Балканстрой. Това беше последната проверка за "червените" преди дебюта им в Шампионската лига срещу гръцкия шампион Ираклис.

ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:2 (25:22, 31:33, 21:25, 25:16, 29:27)
ЦСКА: Бойко Бонев 13, Иван Колев 15, Филип Мейо 31, Светозар Иванов 11, Теодор Тодоров 15, Иван Зарев 5 - Теодор Салпаров - либеро (Рафаел Паскуал 6, Стойко Ненчев 6, Николай Найденов, Даниел Пеев - либеро)
Старши-треньор: Александър Попов
ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ: Ивайло Филипов 15, Станислав Петков 18, Благовест Катранджиев 9, Франциско Сотелдо 4, Костадин Гаджанов 9, Максим Гунчеров 26 - Атанас Митрев - либеро (Николай Пенчев, Кирил Кръсневски 4, Георги Елчинов)
Старши-треньор: Мирослав Живков