Кунео губи, блестящ Владо Николов с 22 точки

Волейболният национал Владимир Николов и неговият Бре Банка Ланути (Кунео) загубиха гостуването си на Марми Ланца (Верона) с 1:3 (21:25, 25:23, 25:27, 22:25) в мач от 5-ия кръг на италианската Серия А1.

Срещата започна равностойно, но първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за домакините от Верона след атака на Симоне Пароди покрай двойната блокада на Петер Платеник и Хавиер Гонзалес. Кунео успя да обърне резултата в своя полза - 10:8 с помощта на сервиса на Гонзалес, но волейболистите на Верона веднага възстановиха равенството при 10:10. Воденият от Силвио Пранди тим отново взе предимство в резултата при 14:11. Разликата се запази до 18:14 за Кунео, когато с три точки на холандеца Роб Бонте и блокада на Пароди Верона възстанови равенството - 18:18. Блокадата на домакините продължи да работи отлично и след две на италианския национал Андреа Семенцато и една на Горан Марич Верона спечели първия гейм с 25:21.

Втората част на мача започна точка за точка и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Верона. Грешки на Михал Лашко и Горан Марич и ас на Владо Николов направиха резултата 11:9 за Кунео. Преднината от 2-3 точки на Кунео се запази почти до края, но благодарение на сервиса на Андреа Семенцато отборът на Верона изравни при 20:20. Грешки от сервис на Роб Бонте и Давид Сабо решиха гейма - 25:23 за Кунео и 1:1 гейма.

Волейболистите на Кунео стартираха много добре в третата част. Това принуди домакините от Верона да правят грешки и първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за Николов и компания. След почивката нови грешки на Верона направиха резултата 10:4 за отбора воден от Силвио Пранди. Разликата се запази до 21:15, когато явно Николов и съорниците му си помислиха, че са спечелили гейма и допуснаха изравняване при 24:24 след блокада на Роб Бонте срещу Вуут Вийсманс При 26:25 за Верона възпитаниците на Пранди се опитаха да изравнят, но двойната блокада на Бонте и Лашко спря атака и домакините спечелиха гейма с 27:25.

Последната част на мача започна точка за точка, но първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Кунео след грешка от сервис на Симоне Пароди. С помощта на унищожителния сервис на Михал Лашко и атаките на Роб Бонте Верона успя да обърне резултата до 12:9 в своя полза. Кунео явно нямаше мотивация да продължи да се бори за победата и само Владо Николов поддържаше разликата. "Жълто-сините" от Верона спечелиха гейма с 25:22 и съответно мача с 3:1 след три последователни блокади на Роб Бонте.

Владимир Николов направи изключително силен мач с екипа на Кунео и завърши с 22 точки, но за съжаление само неговите усилия не бяха достатъчни, за да донесат победата на отбора му.

Най-резултатен за победителите бе полякът с италиански паспорт Михал Лашко с 19 точки, а холандският национал Роб Бонте добави 18 точки за победата и бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача.

Тази загуба смъкна отбора на Бре Банка Ланути (Кунео) на 5-то място в италианския шампионат с 9 точки колкото има и Копра Нордмеканика (Пиаченца) на Христо Златанов. Тимът на Верона е осми с 8 точки. В 6-ия кръг на италианското първенство Марми Ланца (Верона) ще гостува на носителя на Купата и Суперкупата на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата), докато Владо Николов и съотборниците му ще приемат у дома си Тренкуолдър (Модена). Мачовете са следващата неделя (2 октомври) от 19:00 часа българско време.

МАРМИ ЛАНЦА (ВЕРОНА) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:22)