Ираклис бие слабаци с 3:0, Пламен Константинов не играе

Волейболният шампион на Гърция при мъжете Ираклис (Солун), без капитана на националния ни отбор Пламен Константинов, победи без проблеми при гостуването си на Етникос (Александруполис) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) в мач от 3-ия кръг на гръцкото първенство.
Константинов претърпя нелеп инцидент преди мача и не можа да вземе участие в него. Въпреки неговата липса шампионите от Солун не бяха много затруднени от противника и спечелиха спокойно с 3:0 гейма.
Най-резултатен за победите бе шведа Маркус Нилсон със 16 точки. За домакините Петрос Петроглу завърши с 15 точки.
След тази победа отборът на Ираклис (Солун) запази лидерската си позиция в гръцкия шампионат с 9 точки и нито един загубен гейм. Константинов и съотборниците му са следвани плътно от ЕА Патрон (Патра), където играят други двама национали - Боян Йорданов и Андрей Жеков. В следващия кръг двата отбора се срещат в директен спор за първото място във временното класиране на Гърция. Срещата е в петък (31 октомври) от 21:00 часа българско време в Солун.

ЕТНИКОС (АЛЕКСАНДРУПОЛИС) - ИРАКЛИС (СОЛУН) 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
АЛЕКСАНДРОПУЛИС: Григориос Сидиропулос 1, Петрос Петроглу 15, Никос Самарас 6, Димитрис Граматикакис 5, Христос Кициос 5, Тиаго Масиел 10 - Ставрос Архонтудис - либеро (Алвес Латиф, Костас Кициос 3)
ИРАКЛИС: Алег Акрем 13, Женя Горстянюк 6, Зимон Тишер 4, Маркус Нилсон 16, Никос Смарагдис 4, Консейсао Денисон 8 - Йоргос Кулиерис-либеро.