Шампионите от ЦСКА с труден старт

Шампионът на България по волейбол при мъжете ЦСКА започна с трудна и драматична победа защитата на титлата си. "Червените" победиха Черно море БАСК с 3:1 (19:25, 25:20, 26:24, 35:33) в първия си мач от квалификационния турнир в Кърджали.

Момчетата на Александър Попов загубиха първия гейм с 19:25, след като варненци започнаха отлично и поведоха с 6:1. Новият капитан на шампионите испанеца Рафаел Паскуал поведе своите съотборниците си напред и ЦСКА спечели втората част с 25:20. В третия гейм отборът на ЦСКА имаше доста трудни моменти, но все пак се наложи с 26:24. Последната част на срещата бе на косъм да бъде спечелена от "баските", но цскарите издържаха и спечелиха драматично с 35:33 и 3:1 гейма.

В първия мач за деня Славия записа първа победа, след като победи Калиакра (Каварна) с 3:1 (25:14, 25:22, 21:25, 25:20). Утре ЦСКА среща Славия от 16:00 часа, а домакините от Арда (Кърджали) се изправя срещу Калиакра (Каварна) в 18:00 часа.