Владо Николов блести, Кунео с втора категорична победа в Италия

Волейболният национал Владимир Николов и неговия Бре Банка Ланути (Кунео) записаха втора поредна победа в италианското първенство. Отборът на Кунео надигра новака Фрамасил (Пинето) с 3:0 (25:22, 28:26, 25:16) в мач от 2-я кръг на италианската Серия А1.

Кунео започна добре срещата, но постепенно гостите от Пинето изравниха играта, което им беше една от основните задачи. Николов и съотборниците му бяха на косъм да загубят втория гейм, но все пак го спечелиха с 28:26. Водени от своя капитан белгиеца Вут Вийсманс волейболистите на Кунео намериха отново своята игра и в последния гейм имаха пълен контрол на срещата. Владо Николов напълно завладя публиката на Кунео след като сложи край на мача с ас - 25:16 и 3:0 гейма.

Най-резултатен за победителите бе капитана Вут Вийсманс с 19 точки. Владимир Николов направи поредния си силен мач с екипа на Кунео и завърши срещата с 17 точки (3 аса). За гостите от Пинето Пинто Родриго с 18 точки.

След тази победа Бре Банка Ланути (Кунео) излезе еднолично в италианската Серия А1 с две победи от два мача и максимума от 6 точки. В следващия кръг Кунео гостува на Аква Парадизо Габека (Монтикиари). Мачът е в неделя (12 октомври) от 19:00 часа българско време.

БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) – ФРАМАСИЛ (ПИНЕТО) 3:0 (25:22, 28:26, 25:16)