Вход / Регистрирай се

Иванович и Кузнецова с победи в Пекин

Иванович и Кузнецова с победи в Пекин

Поставената под номер 2 в основната схема Ана Иванович се класира за 1/4-финала на Откритото първенство на Китай с награден фонд 600 000 долара, след като победи с 6:1, 7:6 (1) Ализе Корне (Франция). Сръбската тенисистка се включи директно от втория кръг на надпреварата, тъй като е сред първите четири поставени в схемата. Както е известно, Иванович дълго време се възстановяваше от контузия, а преди седмица отпадна изненадващо от Надя Петрова във втория кръг на "Пан Пасифик Оупън".

Шампионката от "Ролан Гарос" започна убедително първия в кариерата си мач срещу Корне и реализира 3 от общо 11 възможности за пробив, с което си осигури успеха в началния сет. Втората част далеч не бе лесна за 20-годишната Иванович и тя реши сета и двубоя с тайбрек, спечелен със 7:1 точки. В следващата фаза номер 3 в света ще се изправи срещу представителката на домакините Джи Дзен, която елиминира японката Ай Сугияма с 6:1, 6:2. При евентуален успех и в следващия мач Ана Иванович ще се изправи на 1/2-финала срещу Светлана Кузнецова (Русия).

По-рано днес четвъртата в схемата рускиня надделя над сънародничката си Алла Кудрявцева с 6:2, 6:3. Кузнецова ще срещне в следващия кръг представителката на Словакия Доминика Цибулкова, победила осмата поставена Анна Чакветадзе с 6:3, 6:2.

За четвъртфиналите се класираха още бронзовата медалистка от олимпийските игри в Пекин Вера Звонарьова и испанката Анабел Медина Гаригес.

Шампионката от турнира в Пекин ще спечели 95 500 долара от наградния фонд.

Снимки: AFP, Reuters 

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Тенис

Виж всички