Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Мъри води срещу Надал, приближаващ ураган прекъсна мача

Поставеният под номер 6 в схемата Анди Мъри води с 2:0 сета (6:2, 7:6 (5), 2:3) срещу световния номер 1 Рафаел Надал на 1/2-финала на Откритото първенство на САЩ по тенис. В началото на третия сет играта бе прекъсната, тъй като на корта "Луис Армстронг" започна да вали дъжд.

Както е известно, в другия 1/2-финален сблъсък Роджър Федерер се справи с Новак Джокович с 6:3, 5:7, 7:5, 6:2 и се класира за петия си пореден финал на последния за годината турнир от Големия шлем.

Преди началото на този шести мач между Надал и Мъри очакванията бяха за голяма битка и въпросът, който вълнуваше всички, бе дали шотландецът ще успее да запише първия си успех срещу Рафа. Тази еуфория около двубоя явно е подействала добре на 21-годишния Мъри, който реализира пробив още в третия гейм на първия сет. Той спечели подаването на поставения под номер 1 в схемата испанец и в 7-ия гейм и така след лесен сервис гейм излезе напред в резултата.

Играта на тенисист номер 1 на Великобритания вървеше далеч по-добре от тази на 22-годишния му съперник и това си пролича и по възможностите за пробив във втория сет. При 1:1 гейма Мъри имаше два брейкпойнта, но не се възползва от тях. В петия гейм шансовете отново бяха на страната на по-младия от двамата 1/2-финалисти, но той отново не съумя да ги материализира в пробив. При 5:5 ситуацията на корта бе същата, но Надал се измъкна. Така частта бе решена с тайбрек, в който Анди Мъри надделя със 7:5 точки и се доближи само на сет до първия финал на турнир от Големия шлем в кариерата си.

Шампионът от "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" обаче върна интригата в мача след пробив още в първия гейм на третия сет. Така той съхрани жива надеждата си за обрат и за евентуален сблъсък за титлата срещу Роджър Федерер. При 3:2 гейма в полза на Надал и при негов сервис играта бе прекъсната, тъй като на корта започна да вали дъжд. След консултация между отговорника на турнира, съдията на срещата и екипа от метеоролози, двамата 1/2-финалисти се насочиха към съблекалните си.

Не е ясно дали мачът ще бъде доигран тази вечер, като положението е същото и с финала при жените.