Олимпийските шампиони от Бразилия се справиха със Сърбия без Жиба

Олимпийските шампиони по волейбол от Атина 2004 Бразилия записаха втора победа на Олимпиадата в Пекин. “Селесао” победи финалиста в Световната лига Сърбия с 3:1 (25:27, 25:20, 25:17, 25:21) в мач от втория кръг в Група “B” на олимпийския волейболен турнир.

Старши-треньорът на Бразилия Бернардо Резенде остави на резервната скамейка звездата си – Жиба, който е получил контузия в първия мач срещу Египет. Независимо от това бразилците се справиха със западните ни съседи. От друга страна треньорът на Сърбия Игор Колакович бе оставил на резервната скамейка звездата си Иван Милкович и разпределителя Никола Гърбич.

Бразилците започнаха добре мача и поведоха с 2-3 точки. Поддържаха разликата до 22:19, но допуснаха олимпийските шампиони от Сидни 2000 – сърбите да ги изравнят при 25:25. В крайна сметка Сърбия се наложи с 27:25. Бразилия бързо поведе с 5:0 в началото на втория гейм благодарение на чудесните сервиси на Андре Елер. “Селесао” запази предимството до края и спечели гейма с 25:20.

В третата част на мача бразилските волейболисти играха спокойно и спечели с 25:17. През целия последен гейм Бразилия водеше минимално с 1-2 точки, но в края увеличи разликата и спечели с 25:21 и 3:1 гейма.

В отсъствието на звездата Жиба най-резултатни за Бразилия бяха Мурильо Ендрес и Данте Амарал с по 17 точки. Влезлият като резерва Иван Милкович също завърши със17 точки за Сърбия.

След тази победа над Сърбия Бразилия е на второ място в Група “B” плътно зад Полша. Сърбите са на пето място с 2 загуби, след като загубиха и първия си мач на Олимпиадата от Русия с 3:1 гейма. В следващите мачове Бразилия играе с Русия, която по-рано днес победи трудно с 3:2 гейма, а Сърбия се изправя срещу световните вицешампиони от Полша.

СЪРБИЯ – БРАЗИЛИЯ 1:3 (27:25, 20:25, 17:25, 21:25)