Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Кими: Отивам да разпусна във Финландия

Световният шампион Кими Райконен (Ферари) завърши трети в последното състезание в Унгария и успя да спечели най-много от точки от своите конкуренти за титлата - Маса и Хамилтън. "Айсмен" признава, че времето е много удобно за почивка. Той отново потвърди, че във Ферари трябва да работят най-вече върху представянето си в квалификациите.

"Тази пауза идва точно навреме. Трябва да презаредим нашите батерии, след като през последните шест месеца само карахме и правихме непрестанно тестове", заяви Кими. "Ситуацията в шампионата не е чак толкова лоша за мен, но не съм доволен от класирането си в Унгария. Все пак завърших пред моите конкуренти и намалих малко преднината им в класирането. Отивам във Финландия да разпусна малко", допълни той.

"Не мога да се боря за титлата, ако всеки път стартирам от шеста позиция. Трябва да подобрим скоростта си в квалификациите", завърши финландецът.

Последните актуални снимки от уикенда в Унгария (тренировки, квалификация, състезание) можете да видите в нашата Фотогалерия ТУК!

Важно съобщение: Formula1.bg търси да назначи редактор на пълен работен ден. Ако за вас Формула 1 не е само хоби и искате да станете част от нашия екип, ни изпратете вашето CV на адрес: formula1.sportal.bg@gmail.com. Кандидатите трябва да са с отличен английски език и компютърна грамотност. Предишен опит в областта или журналистическо образование е предимство.