Волейнационалите биха Korean Air с 4:1

Мъжкият ни национален отбор по волейбол спечели първата си контрола в Република Корея с 4:1 (25:16, 25:15, 25:15, 25:16, 20:22). Странният резултат се дължи на уговорка да се играят пет гейма. Срещата се проведе в град Сувон, а съперник на нашите беше отборът на Korean Air, който е спонсориран от корейските авиолинии. Мартин Стоев пусна в игра всичките 12 момчета, които ще ни представят на Олимпиадата. Победата е първа в предолимпийската ни подготовка след две загуби от Германия по време на лагера в тази страна.

Българските волейболисти спечелиха първите 4 гейма с огромна лекота, като демонстрираха добро посрещане и силен сервис. Селекционерът Мартин Стоев пусна в игра в средата на 4-ия гейм 41-годишния разпределител Иван Тасев, който игра да края на срещата. В предвидения по програма тайбрек успехът се усмихна на домакините с 22:20, след като момчетата на Мартин Стоев изпуснаха 5 гейм-бола и показаха леко разконцентрирана игра.
Най-резултатен за победата на България бе Матей Казийски, който реализира 15 точки.

”Контролната среща беше много полезна, въпреки че съперникът ни не бе от нашата класа”, каза Мартин Стоев, специално пред Sportal.bg, веднага след края на мача.

На 5-и август националите ще изиграят още една контрола срещу отбора на Korean Air, като този път срещата ще се играе в Инчеон, където живеят и тренират българските волейболисти.

БЪЛГАРИЯ – KOREAN AIR 4:1 (25:16, 25:15, 25:15, 25:16, 20:22).