САЩ измъкна инфарктна победа от Испания с 3:2 в Мадрид навръх 4-ти юли

Американските волейболисти си направиха страхотен подарък по случай националния  празник на САЩ – 4 юли - Денят на независимостта. Волейболистите на САЩ победиха инфарктно Испания с 3:2 (25:23, 25:22, 29:31, 20:25, 18:16) в мач от 4-я кръг на Група “C” на Световната лига, който се игра в Мадрид.

”Янките” започнаха отлично мача и поведоха с 2:0 гейма благодарение на добрата си блокада, която спираше всяка атака на “Ла Фурия Еспаньола”. Американците вече си  мислиха, че са спечелили мача, но Испания направи невероятен обрат и вкара мача в тайбрейк. Испанският отбор воден от аржентинския си наставник Марсело Мендес показа на какво е способен и благодарение на нетрадиционното си мислене в атака докара мача до тайбрейк. Петата част бе напълно равностойна, но в крайна сметка САЩ се наложи инфарктно с 18:16 и спечели мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен за САЩ бе звездата Клейтън Стенли. Той завърши мача с 23 точки (2 блока). За домакините от Испания най-полезен играч се оказа влезлият като резерва във втория гейм Хуан Карлос Баркала, който приключи двубоя със 17 точки. Вторият мач между двата отбора е утре от 13:30 българско време отново в Мадрид.

ИСПАНИЯ – САЩ 2:3 (23:25, 22:25, 31:29, 25:20, 16:18)