Тренто бие, Казийски особен

Италианският волейболен шампион Тренто излъга 3:2 (23, 20, -13, -17, 8) Кунео и вече води с 2-0 победи в полуфиналната серия в първенството. Вторият сблъсък между отборите на Радостин Стойчев и селекционерa на България Силвано Пранди се разви странно за стандартите на Серия А1. Тренто дръпна 2:0 гейма, но през третата и четвъртата част се изяви като слаб спаринг партньор. Европейският първенец реализира едва 9 точки, а останалите 4 дойдоха след грешки на противника - 25:13 за Кунео. В четвъртия гейм ситуацията не бе по-различна и домакините спечелиха на 17. "Нас ни нямаше на игрището и за това бяхме виновни самите ние", каза Стойчев. Все пак той беше доволен, че в решителния пети гейм отборът му е играл мъжки с нужната концентрация. В тайбрека Тренто доказа, че големите отбори са големи, защото намират изход в трудностите. Тон за победата даде Матей Казийски, "както винаги непреклонен", отчита Гадзета дело спорт. Бомбеният сервис на българина отряза крилете на Кунео. Странното при него в този мач бе, че като държание и изражение Матей не бе онзи играч, който публиката е свикнала да вижда - водеща, лъчезарна фигура.

"Необичайно игра Казийски. Както никога досега, трудно реализираше в атака и изстреля в аут няколко сервиса", пише местното издание "Адидже", което все пак дава високата оценка 7 на българина.
За Силвано Пранди остана огорчението, че неговият отбор не можа да довърши обрата до край. Решителната среща е утре в Тренто.

Елена Шаханова,
кореспондент БНР Италия Специално за "7 дни спорт"

ФОТОГАЛЕРИЯ от втората полуфинална среща Кунео - Тернто 2:3 може да видите ТУК!!!