120-секунден леден душ за Интер на "Меаца"

Отборът на Интер, който се е устремил към своята 17-та титла на Италия, се размина с победата днес при домакинството на Палермо. Момчетата на Жозе Моуриньо водеха с 2:0 петнайсетина минути преди края на мача, но допуснаха конфузно изравняване в рамките на 120 секунди.

"Нерадзурите" започнаха срещата добре и още в 16-ата минута Мунтари намери отлично Балотели и младият стрелец с глава бе точен за 1:0. Малко преди попадението на Интер Ибрахимович направи уникален пропуск. Изведен от Камбиасо сам срещу стража Амелия шведът опита технично да прехвърли италианския национал и прати топката в аут.

Все пак Ибра достигна до дежурното си попадение, което бе под номер 20 за него през сезона в Серия "А", когато в 39-ата минута снажният голаджия реализира отсъдената за нарушение срещу него дузпа.

След почивката Интер намали оборотите и Палермо веднага създаде няколко удобни ситуации, като например един опасен шут на Брешано, който профуча до страничната греда на плонжиралия Толдо. Бившият вратар на "Скуадра адзура" не можа да направи нищо, когато за 120 секунди между 73 и 75-а минута, чрез Кавани и Сучи, южняците умърлушиха Моуриньо и неговия щаб - 2:2.

Специалния реагира като ужилен и на терена веднага се появиха ветераните Фиго и Креспо. Палермо обаче успя да удържи крепостта и да измъкне равен на шампиона. Все пак "нерадзурите" имат комфортна преднина пред втория Ювентус - 10 точки, като довечера на Старата госпожа от Торино й предстои тежко гостуване на Дженоа.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 2:2 (2:0)
1:0 Балотели (16)