Шоу на Милан, Бекъм с първи гол

С голове - шедьоври на Кака и английската звезда Дейвид Бекъм Милан победи с категоричното 4:1 при гостуването си на Болоня и отборът на Карло Анчелоти се нареди на три точки зад лидерите Интер и Ювентус, като "нерадзурите" тази вечер посрещат Сампдория на "Джузепе Меаца". Попадението днес в Болоня бе първо за Дейвид Бекъм с екипа на "росонерите".

В началото на мача домакините опитаха да наложат натиск и това даде резултат - в 9-ата минута Марко Ди Вайо имаше право да изпълни наказателен удар за Болоня. Бившият италиански национал не остави шансове на Абиати и откри резултата. Радостта на момчетата на Синиша Михайлович бе кратка и в 13-ата минута Зеедорф изравни - 1:1. В основата на гола бе Кака, чийто удар от далеч не бе избит убедително от стража Антоньоли и Зеедорф, използвайки задрямването на отбраната, от малък ъгъл от ляво възстанови статуквото. Пет минути по-късно "росонерите" получиха в своя полза спорна дузпа, след като Дзамброта се сблъска с Бомбардини в полето на домакините и реферът Талявенто посочи бялата точка. Кака бе безпогрешен и Милан излезе напред в резултата. В 41-ата минута за грубо влизане в краката на Пато Габи Мудингай получи втори жълт картон и "рособлу" остана на терена с 10 души. Само 120 секунди по-късно Кака вкара изключително красив гол за 1:3. Носителят на "Златната топка" за 2007 година комбинира с Пато, след което от над 20 метра майсторски простреля вратаря на Болоня.

След почивката Милан не намали оборотите, като в 60-ата минута своя първи гол с червено-черния екип вкара английската звезда на миланския гранд Дейвид Бекъм. Английският национал, който е под наем при "росонерите" до месец март, получи удобен пас от Зеедорф в дясно и със страхотен шут в близкия ъгъл Бекс отбeляза своя първи гол в италианската Серия "A" - 4:1 за Милан. Така "росонерите" се поздравиха с успех в Болоня и си върнаха на "рособлу" за неприятната загуба в Милано в началото на сезона. Утехата за домакините е, че голмайсторът им Марко Ди Вайо излезе начело в листата на голмайсторите в калчото с 15 попадения.

БОЛОНЯ - МИЛАН 1:4 (1:3)
1:0 Ди Вайо (9 - дузпа)
1:1 Зеедорф (13)
1:2 Кака (17 - дузпа)