Радо Стойчев: Когато Матей се разиграе, няма волейболист в света, който да може да го спре

Българският старши-треньор на шампиона на Италия Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев остана изключително доволен от трудната победа над Антонвенета с 3:2 в Падова.

”Много трудно е да се спечели мач, който губиш с 1:2. Моите възпитаници обаче показаха много добра реакция и успяха да заличат пасива. В този миг видях много дух и себераздаване на всички играчи и това е най-важно, защото когато играем по този начин ще бъдем способни да обръщаме мачове, дори когато играта ни не върви. Най-трудно ни бе през втория и третия гейм, които изгубихме от Падова. После обаче благодарение на добрата игра на Матей Казийски и Висото успяхме да изравним резултата и да се върнем в играта за спечелването на мача. Точно в тази част на мача Матей показа, че когато демонстрира напълно своите възможности, няма волейболист в света, който може да го спре. Леандро Висото също много му помогна за да достигнем до успеха срещу Падова”, заяви Радо Стойчев.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача Падова - Тренто 2:3 може да видите ТУК!!!