Левски-Сиконко обърна Славия за 3:1

Шампионът Левски-Сиконко надигра Славия с 3:1 на "Атаро клима"
Волейболният шампион Левски-Сиконко надигра Славия с 3:1 (18:25, 25:16, 25:20, 25:15) в последен мач първия ден на втората фаза от турнира за Купа "Атаро Клима", игран в зала "Васил Симов", съобщи официалният интернет сайт на БФВолейбол volleyball.bg.

Момчетата на старши-треньора Стефан Демерджиев тръгнаха много убедително в мача, набързо повеждайки с 4:0 - разлика, която се запази до първата задължителна почивка. Умело дирижирани от юношеския национален разпределител Борислав Георгиев "белите" продължиха да играят по-добре от шампионите и увеличиха до 25:18 в края на гейма. Инерцията от този успех помогна на Славия да дръпне с точка напред и на първото техническо прекъсване във втория гейм. След това обаче "сините", този мач в жълто, заиграха по-концентрирано и обърнаха до 16:12 в своя полза на втория служебен тайм-аут. При 19:13 за Левски Демерджиев пусна в игра втория си разпределител Янко Делчев, но шампионите само увеличиха аванса си до 25:16.

В третата част Левски водеше с 2 точки преднина и на двете технически прекъсвания, макар че между тях Славия успя да обърне аванса до две точки в своя полза. Демерджиев отново опита със смяна на разпределителя, но отново със същия ефект. "Сините" достигнаха до геймбол при 24:18. Две поредни техни атаки бяха спрени от блокадата на Любомир Йотов за 24:20, но при следващата Йотов прати топката в блок-аут. В четвъртия гейм "сините" вече заиграха по-спокойно, с шампионско самочувствие, макар че от стартовата им седморка на полето бяха останали само четирима. Въпреки, че "белите" продължиха да играят много надъхано, на второто техническо прекъсване авансът на Левски беше вече 6 точки. Когато разликата набъбна на 8 точки Демерджиев явно отписа мача и пусна няколко от резервите си да трупат опит на полето. Победната точка за Левски дойде от ас на капитана Георги Братоев.

Снимка: volleyball.bg