ЦСКА отупа Монтана с 3:0 набързо за 63 минути

Носителите на Купата на България от ЦСКА записаха лесна победа над Монтана с 3:0 (25:15, 26:24, 25:20) за 63 минути игра в първия ден на турнира „Атаро Клима” в столичната зала „Васил Симов”.

Като титуляри в началото на мача започнаха диагоналът на ЦСКА Филип Майо и играещият треньор на Монтана Петър Узунов, но играха само в първия гейм, в който „червените” бяха безапелационни - 25:15.  По време на тази първа част Узунов се принуди да смени либерото Деян Буюклиев с второто си либеро Георги Георгиев.

Вторият гейм беше най-интересен. ЦСКА поведе с 8:5, но с три поредни точки Монтана изравни.  „Червените” отговориха със серия от 4 точки и отново излязоха напред. Въпреки че допускаше много брак при изпълнението на начален удар, Монтана възстанови равенството при 21:21 и го задържа до 24:24, спасявайки два гейм-бола за домакините. ЦСКА обаче проби на свой сервис с блокада на Стоян Самунев и спечели частта с 26:24.

В началото на третия гейм на терена се появи бившият национал Владислав Александров и така направи своя дебют в официален мач за тима на ЦСКА след завръщането си в България от турския ЗираатБанк.  Момчетата на Александър Попов поведоха с 8:4, но момчетата от Монтана отказваха да се предадат. Те изравниха за 12:12 и дори поведоха с две точки на второто техническо прекъсване – 16:14. ЦСКА обаче постигна 5 безответни точки след сервиси на Остин Рестър и така на практика предреши изхода от гейма, а с това и от мача, в своя полза.

Топреализатор на двубоя стана диагоналът на Монтана Тихомир Георгиев с 16 точки. За ЦСКА центърът Стоян Самунев отбеляза 15 точки, а националът Теодор Тодоров впечатли с 4 аса.

Победата бе 7-ма за „червените” от началото на сезона, с което възпитаниците на Александър Попов се утвърдиха на 2-ро място в класирането на Суперлигата с 21 точки.

ЦСКА – МОНТАНА 3:0 (25:15, 26:24, 25:15)