Терминаторите от Арда със 7-ма поредна победа, сгънаха и Марек с 3:1

Терминаторите от Арда (Кърджали) преминаха и през Марек Юнион Ивкони (Дупница), показвайки още веднъж, че успехите от началото на сезона досега съвсем не са случайни.  В първия мач от втората фаза на турнира за Купа „Атаро Клима” в зала „Васил Симов” в София „небесносините” се наложиха над дупничани с 3:1 (20:25, 25:19, 25:22, 25:22).

Отборът на Арда тръгна по-добре в началото на мача и поведе с 8:6 на първото техническо прекъсване.  Марек отговори със силен сервис и постигна няколко аса, с които успя да обърне за 16:14 на втората задължителна почивка. Момчетата от Кърджали на няколко пъти тръгнаха да търсят обяснения за съдийски отсъждания, което ги разконцентрира и те не успяха да се върнат в гейма.

Затова пък във втората част момчетата на Иван Халачев поеха инициативата и не я изпуснаха до края. С мощна атака на Валентин Димов те затвориха гейма при убедителното 25:19.

И в третия гейм терминаторите поведоха с 4 точки до първото техническо прекъсване, но възпитаниците на Милчо Миланов успяха да се върнат в гейма като изравниха при 11:11 и дори поведоха с 12:11. Дупничани запазиха аванса си до второто техническо прекъсване с 16:15, след което Арда отново извади силното си оръжие, блокадата, и обърна резултата до 18:16. След силни изяви и на своето либеро Николай Колев и на разпределителя Константин Митев, момчетата от Кърджали взеха частта с 25:22.

И двата състава започнаха много надъхано четвъртата част. Напрежението от надвисналата нова загуба за дупничани обаче като че ли си каза думата и те допуснаха доста непредизвикани грешки, което ги лиши и от точка в този мач.  Волейболистите на Арда бяха по-концентрирани и заслужено се поздравиха с поредна победа, запечатана с бомбен пирон на Невен Нешев в края.

3-те точки за Арда остави терминаторите начело в класирането, както в Суперлигата с 23 точки, така и в турнира за Купа "Атаро Клима" с 12 точки.

АРДА – МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ 3:1 (20:25, 25:19, 25:22, 25:22).