Терминаторите от Арда разгромиха и ЛукОйл-Нефтохимик с 3:0, остават №1 в България

Волейболистите на Арда постигнаха 7-ма победа от началото на сезона в Суперлигата за мъже.

Терминаторите от Кърджали записаха 3-ти пореден успех на турнира „Атаро Клима” в столичната зала „Панайот Пондалов”, след като разгромиха и ЛукОйл-Нефтохимик с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15).

Невен Нешев, Константин Митев и Валентин Димов поведоха своите съотборници към успеха със силната си игра още от началото на срещата.

В първия гейм кърджалийци поеха инициативата още от самото начало.  На двете технически прекъсвания те водеха с 2 точки преднина, а след това с изключителна игра на блокада, най-вече на техния център Младен Кавалджиев, успяха да затворят частта с 6 точки аванс.

Във втория гейм поведоха бургазлии и взеха аванс от 2 точки на първата задължителна почивка.  Арда обаче успя да изравни за 9:9 и дори излезе напред след следващото разиграване.  Либерото на Нефтохимик Добромир Иванов разтегна двуглав мускул и при 15:15 бе сменено от Николай Антонов.  Арда се възползва от суматохата и набързо дръпна в резултата.  След 22:19 три поредни точки върнаха бургазлии в гейма.  Това обаче не бе достатъчно за обрат в тази част и кърджалийци удвоиха за 2:0.

В третия гейм Небесносините на практика се подиграха със своите съперници.  Играта им беше истинска фантазия - младият Кирил Хаджиев впечатли с непробиваемата си блокада, подпомогнат от отличната игра на този елемент и на останалите в кърджалийския отбор.  Хаджиев и капитанът Невен Нешев сипеха атака след атака, безпроблемно намирайки пролуки в полето на бургазлии. С много интелект в играта си се отличи и плеймейкърът Константин Митев, като увенча страхотното си представяне с точкова блокада, която сложи край на мача.

Така това бе втора победа за Арда над ЛукОйл-Нефтохимик от началото на сезона, след като преди няколко седмици момчетата от Кърджали победиха в Бургас с 3:2.

7-ата победа в 8 мача изстреля Арда на първо място в класирането на Суперлигата с 20 точки, както и на първо място във временното класиране на турнира „Атаро Клима” с 9 точки и геймова разлика 9:1.

СНИМКИ: volleyball.bg