Левски-Сиконко с драматичен успех над Пирин с 3:2 на "Атаро Клима"

В изключително интересен 5-геймов двубой от втория ден на турнира за Купа Атаро Клима, Левски-Сиконко не допусна Пирин Балканстрой (Разлог) да повтори подвига на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) от по-ранния мач в зала "Сиконко" и след като разложани успяха да изравнят след 2:0 за "сините", люлинският тим се наложи с крайното 3:2 (25:20, 25:18, 20:25, 26:28, 19:17).

И двата отбора започнаха мача изключително надъхано и на много високи обороти. Все пак Левски взе инициативата след първото техническо прекъсване и спечели убедително първите два гейма, съответно с 25:20 и 25:19. След това обаче юношеският национал Николай Пенчев замени Александър Горбатков като диагонал на Пирин и това, като че ли донесе обрата в играта. В третия гейм разложани бяха категорични за 25:20. Мачът започна да се изнервя, започнаха спорове между волейболисти, треньори и съдии, тимът на Пирин инкасира два жълти картона, но в крайна сметка се добра до победа и в четвъртия гейм след бомбен ас на Пенчев за последната точка.

Тайбрекът започна при резултат 1:0 за Левски, тъй като след края на четвъртата част реплика на Костадин Гаджанов му изработи официално съдийско предупреждение, декорирано в жълто. При смяната на полетата обаче Пирин беше с две точки напред - 8:6. Все пак при 14:13 за "сините", те първи стигнаха до мачбол. Пиринци го спасиха, спасиха и още 3, но при 5-ия мачбол Левски-Сиконко триумфираше с победата - 19:17 и 3:2 гейма.

Топреализатор на срещата стана Станислав Петков от Пирин с 21 точки.  За Левски-Сиконко Симеон Александров отбеляза 19 точки. Фантастичен мач направи либерото на Пирин Атанас Митрев с изключителни прояви на посрещане и най-вече в защита.

ЛЕВСКИ-СИКОНКО - ПИРИН БЛАКАНСТРОЙ 3:2 (25:20, 25:18, 20:25, 26:28, 19:17)