Марек с невероятен обрат срещу ЦСКА от 0:2 до 3:2 в София!

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони победиха носителите на Купата на България от ЦСКА за втори път от началото на сезона.

Момчетата от Дупница нанесоха, както първото, така и второто поражение на „червените” в Суперлигата. Марек обърна ЦСКА с 3:2 (19:25, 21:25, 25:13, 25:21, 16:14), след като губеше с 0:2 гейма във втория си мач от турнира „Атаро Клима”, който се играе в столичната зала „Сиконко”.

В началото на мача старши треньорът на ЦСКА Александър Попов отново остави в ъгъла опитния си разпределител Николай Иванов и националния център Теодор Тодоров и пусна в игра Георги Манчев и Андрей Николов.  От другата страна на мрежата пък като плеймейкър започна македонецът Гьорги Гьоргиев.

В първите два гейма "червените" не оставиха почти никакви шансове на дупничани, атаката им беше далеч по-успешна и те закономерно поведоха с 2:0 гейма.

В третия гейм потръгна играта на нападателите на старши-треньора Милчо Миланов, а в редиците на ЦСКА започна да се усеща умора. Марек натрупа аванс от 7 точки до втората задължителна почивка и това принуди Попов да отпише гейма и да направи четири поредни смени преди дупничани да затворят частта при убедителното 25:13.

И в четвъртия гейм Марек излезе с 5 точки напред още в началото и при 12:7 в игра за ЦСКА се появи Николай Иванов. За обръщане на гейма обаче вече беше малко късно и дупничани вкараха мача в пети гейм.

Червените успяха да поведат с 9:6 в тайбрека, но 4 поредни точки за Марек обърнаха до 9:10.  Двата отбора се захапаха точка за точка, но Марек поведе с 14:12. ЦСКА изравни до 14:14. После дупничани поведоха с 1 точка, а после се стигна до ас на Мартин Иванов, който донесе победата на Марек.

Топреализатори на мача станаха двамата диагонали - Минчо Минчев от Марек с 24 точки и Филип Майо от ЦСКА с 23 точки.

Победата бе 4-та за Марек от началото на сезона, докато поражението бе едва второ за ЦСКА. Първото „червените” допуснаха също то Марек със същия резултат 2:3 още в първия кръг на Суперлигата.

ЦСКА – МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ 2:3 (25:19, 25:21, 13:25, 21:25, 14:16)