ЦСКА удари Левски-Сиконко с 3:1 във волейболното Вечно дерби

Носителите на Купата на България за 2009 година от ЦСКА удариха шампионите от Левски-Сиконко с 3:1 в мач от 4-ия кръг на волейболната Суперлига. В повторението на финала от миналия сезон „червените” доминираха и постигнаха 3-ата си поредна победа. Загубата е втора поред за Левски-Сиконко в новия шампионат.

Двубоят започна добра за домакините от ЦСКА, които поведоха с няколко точки още от самото начало. Разликата нарасна на 4 точки при 12:8, а отлична игра за „червените” показаха неостаряващият разпределител Николай Иванов и кениецът Филип Мейо. Младият състав на „сините”, който е воден от легендата на ЦСКА Пламен Христов съумя да изравни при 13:13. Последва нова силна игра на ЦСКА и момчетата на Александър Попов отново излязоха напред със 17:14. ”Сините” съумяха да намалят до 1 точка разликата при 22:21, но в крайна сметка Филип Мейо и Теодор Тодоров донесоха успеха на ЦСКА в първата част с 25:22.

Малко неочаквано втората част започна с превес на Левски-Сиконко. ”Сините”, които в този мач играеха с резервния си жълт екип. Възпитаниците на Пламен Христов дръпнаха с 6:2 и 8:3. ЦСКА намали до 8:12 след атака на Теодор Тодоров, но разликата от 4 точки са запази до 16:12. „Червените” намалиха до 19:21, но Георги Братоев и компания стигнаха до успех във втората част с 25:22 и така изравни резултата до 1:1 гейма.

ЦСКА възстанови стабилната си игра в посрещането и на сервис в третия гейм и поведе с 8:4. Блокада на Теодор Богданов приближи Левски-Сиконко на 1 точка – 8:9. Последва силна игра на Филип Мейо и ЦСКА излезе напред с 14:10. Няколко „червени” греши и великолепни отигравания на Георги Братоев и Теодор Богданов станаха причина Левски да запише 4 поредни точки – 14:14. „Червените” пак излязоха напред при второто техническо прекъсване – 16:14, но „сините” не се предадоха, изравниха и на свой ред излязоха напред 18:17 и 21:20. Тук шампионите допуснаха две поредни грешки и ЦСКА стигна до гейм-бол при 24:22. Атака на Мейо донесе успеха на носителите на Купата на България с 25:22 в 3-ата част и така поведоха с 2:1 гейма.

”Сините” почнаха силно в началото на 4-ия гейм и поведоха с 2:0 и 5:2. Силни изяви на Бойко Бонев изравни резултата при 6:6. ЦСКАЯ набързо записа няколко поредни точки и поведе с 16:11. Водени от Ники Иванов волейболистите на ЦСКА на допуснаха обрат в развоя на мача и спокойно стигнаха до успех в тази част с 25:20, а с това и с 3:1 в мача.

Наградата за най-добър играч в срещата спечели диагоналът на "червените" Филип Мейо.

ЦСКА – ЛЕВСКИ-СИКОНКО 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:20)
ЦСКА: Николай Иванов 4, Филипа Мейо 24 (2 аса, 2 блока), Ивайло Стефанов 3, Остин Рестър 6, Стоян Самунев 13 (6 блока), Теодор Тодоров 12 – Антон Василиев-либеро (Бойко Бонев 5)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛЕВСКИ-СИКОНКО: Георги Братоев 4, Симеон Александров 17 (3 блока), Александър Симеонов 7, Венцислев Георгиев 7, Теодор Богданов 14 (1 ас, 5 блока), Василий Петров 7 (3 блока) – Владислав Иванов-либеро (Цветан Петров 3, Деян Нинов)
Старши-треньор: Пламен Христов

СНИМКИ: ИВАН БЪЧВАРОВ, SPORTAL.BG и БГНЕС/ПЕТКО НАЛБАНТОВ

ФОТОГАЛЕРИЯ на мача ЦСКА - ЛЕВСКИ-СИКОНКО може да видите ТУК!!!