Ман Юнайтед отново бие с 10 човека в Карлинг Къп

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Карлинг Къп, след като победи с 2:0 втородивизионния Барнзли като гост. Димитър Бербатов, както повечето от основните футболисти на "червените дяволи", получи почивка и не попадна в групата за срещата. Отборът на Алекс Фъргюсън, който защитава трофея си от миналия сезон, във втори пореден двубой от турнира завършва с 10 човека. Този път червен картон получи капитанът Гари Невил в 63-ата минута. До този момент обаче Юнайтед бе взел солиден аванс от два гола, след като Дани Уелбек откри в началото на мача, разписвайки се във втори пореден мач от турнира, а Майкъл Оуен направи 0:2 в 59-ата минута след блестящо индивидуално изпълнение.

Двата отбора за първи път играха един срещу друг в Карлинг Къп, а последната им среща, която бе през май 1998 г. във Висшата лига на "Оукленд", завърши при същия резултат 0:2.

Шампионът на Англия започна много силно двубоя и в първите минути създаде няколко чисти голови положения. В шестата минута след центриране от ъглов удар на Андерсон Дани Уелбек засече топката с глава и откри резултата. Габриел Обертан можеше да удвои аванса на Юнайтед, но вратарят на домакините се намеси отлично. Французинът направи своя официален дебют за "червените дяволи" след дълго лечение на контузия. След бурното начало мачът постепенно се успокои, а играта стана по-равностойна, като Барнзли също започна да поглежда към противниковата врата. Стивън Фостър можеше да изравни в 26-ата минута, но ударът му с глава облиза гредата.

В началото на второто полувреме Майкъл Оуен пропусна отличен шанс да се разпише, но се реваншира в 59-ата минута. Тогава той получи топката между няколко защитници на съперника, технично преодоля един от тях, излезе на прекрасна позиция и с много прецизен и елегантен нисък удар прати топката в долния ляв ъгъл на Стийл, за да отбележи третия си гол за Манчестър Юнайтед. Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Гари Невил влезе остро в краката на Адам Хамил. До края на срещата тимът, воден от Марк Робинс - бивш играч на Юнайтед, работил под ръководството на Фъргюсън преди около 20 години, натисна и имаше няколко отлични възможности да се върне в срещата, но Хюм, Хамил и Богданович не успяха да се разпишат, като Бен Фостър направи няколко добри спасявания. Малко преди края топката попадна във вратата на гостите, но след като няколко фена на Барнзли нахлуха на терена и един от тях я прати в мрежата.

БАРНЗЛИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 - Уелбек (6)
0:2 - Оуен (59)