Драган Нешич: Изключително важна победа за нас

Наставникът на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич, сподели специално пред Sportal.bg след победата над Испания с 3:1, която бе първа за България, че тя е изключително важна за отбора, след като вчера загубихме катастрофално с 0:3.

"Изключително важна победа е, защото вчера тръгнахме доста зле. Днес в първите два гейма имахме изключително добра организация и показахме една много добра игра. След това дойдоха нашите спадове. Това е нормално за този период на подговка, но във важните моменти бяхме там където трябва да сме. Изиграхме един изключително труден четвърти гейм бих казал. Както и вчера и днес се видя, че сме колебливи в третия гейм и аз не знам защо. Испанките направиха няколко серии от начални точки, след които не можахме да организираме играта си както трябва. Със сигурност това когато става по време на мача е психологически момент, но това са неща, които трябва да изчистим по време на тренировките. За това съм спокоен. Много добре се включиха резервите. Това е добре за отбора. Таня Събкова влезе и се представи добре. Ради Тенева изигра два много добри гейма. Мисля че испанките трябва да играят срещу България както в първите два гейма, а не както в третия. (смее се) Може и както в четвъртия гейм, където двата отбора бяха равностойни. Нормално е когато отбора на Испания има посрещане да играе играта си както сме и ние. И ние в първите два гейма се защитавахме и правихме точки. Същото което направи Испания в третия и четвъртия. Това е добре за публиката, защото хората се забавляват, но не много добре за треньорите", коментира Нешич.

"Няма да има скрити козове срещу Сърбия следващата седмица. Трябва да подобрим посрещането си, където са Елена Колева и Радостина Цитигой. Това е нещото, което трябва да гоним. Имаме 4 дена да се подготвим преди мачовете със Сърбия. Няма да има скрити неща, защото искам да играем с отбора, който ще играе на световните квалификации и след това", допълни сърбинът пред Sportal.bg по повод предстоящите мача със Сърбия следващата седмица.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:1 може да видите ТУК!!!