Съсобственикът на тима на Уилямс във Формула 1 Патрик Хед призна изненадващо, че само Ферари и Тойота не искат бюджетен таван през 2010 година и само те обсмислят бойкот на ФИА и Ф1. Тази новина идва като пълен противовес на твърденията на президента на Ферари Лука ди Монтедземоло, който вчера в Монако обясни как повечето отбори ще бойкотират и нямат да подадат документи за участие за сезон 2010 преди крайната дата 29 май.
"Ферари и Тойота са сами в ъгъла, само те не искат бюджетен таван. Мерцедес дадоха индикации, че биха били щастливи от таван на разходите. Дори БМВ приветсват идеята. Флавио вдига много шум, но именно той през последните години казваше как Формула 1 е станала прекалено скъпа и разходите са големи. Според мен, Мозли ще продължи да настоява за 40 милиона паунда, въпреки че някои от отборите смятат тази сума за много малка", обясни Хед, който е дясната ръка на сър Франк Уилямс и съосновател на легендарния тим.
Вчера oтборите от Формула 1 и президентът на ФИА Макс Мозли отново не стигнаха до споразумение относно бъдещето на спорта след специална среща днес в Монте Карло, продължила няколко часа. Първо всички шефове се срещнаха на яхтата на Фалвио Бриаторе, а после разговаряха дълго с Мозли и Бърни Екълстоун. Както и в Лондон преди една седмица, до конкретно решение не се стигна. Основен акцент в срещата бяха дискусиите относно доброволния бюджетен таван от 40 милиона пауна, който влиза в сила от 2010 г.
Повече информация за Формула1 и за възможността да спечелите страхотни награди от NIVEA FOR MEN четете във www.formula1.bg
