„Дрийм тиймът” на Монтана победи и Марек с 3:2

Подсиленият тим на Монтана записа втора поредна победа и общо трета във волейболната Суперлига, след като се наложи драматично в собствената си зала „Огоста” над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2  (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:13).

Възпитаниците на Петьо Узунов водени от бившите национали Георги Вълов и Цветан Христов успяха да пречупят гостите за втори път през сезона.

В миналия кръг Монтана удари в зала „Огоста” и шампионите от Левски-Сиконко с 3:2.

Гостите спечелиха първата с 21:25, a домакините затвориха втория гейм при 25:22.  Монтанчани направиха невероятен обрат в третия гейм, в който губеха с 14:19, но успяха да стигнат до успех с 27:25.  В основата му беше резервният разпределител Денислав Емилов, който сложи ред в играта да отбора си.  Димитър Илиев пък направи три последователни аса в най-важния момент от гейма.  В четвъртата част възпитаниците на треньора Петър Узунов също трябваше да обръщат мача след като губеха с 8:14.  С отлична игра в защита обаче гостите изравниха за 2:2.  В тайбрека след няколко изравнявания Монтана ликуваше с 15:13.

Сред зрителите в залата бяха кметът на Монтана Златко Живков и президентът на ВК Монтана Анатоли Дончев.

Въпреки победата монтанци останаха на последното 8-мо място в Суперлигата с едва 6 точки.

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:13)
МОНТАНА:
Георги Каварджиев, Тихомир Георгиев 21, Георги Вълов 7, Андрей Николов 7, Цветан Христов 11, Каменов 18 - Петров либеро (Димитров 9, Денислав Емилов 3, Петър Узунов 3)
Старши-треньор: Петър Узунов
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ: Владимир Лобутов 6 точки, Минчо Минчев 10, Тодор Вълчев 18, Бранимир Баев 16, Мартин Иванов 14, Георги Лазаров 6 - Величковлиберо (Гьорги Гьоргиев 1)
Старши-треньор: Милчо Миланов

18-ти кръг на волейболната Суперлига (мъже):

Пирин Балканстрой (Разлог) - Арда (Кърджали)  3:0 (25:20, 26:24, 25:21)

Монтана - Марек Юнион-Ивкони (Дупница)            3:2 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:13)