Гришо приключи безславно в Париж

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна безславно още в първия кръг на Откритото първенство на Франция, след като допусна поражение с 2:6, 4:6, 4:6 срещу представителя на домакините Жереми Шарди. Така 20-годишният хасковлия не успя да направи нищо запомнящо се при първото си участие в основната схема на "Ролан Гарос". Съперник на 61-ия в света Шарди в следващата фаза ще бъде победителят от сблъсъка между Майкъл Ръсел (САЩ) и Жил Симон (Франция).

Българинът не показа реалните си възможности и по време на целия двубой така и не разгърна играта си. Заемащият 64-о място в световната ранглиста Димитров започна лошо двубоя и допусна пробив още в първия си сервис гейм. Веднага след това обаче той изравни за 1:1 и не допусна да изостане сериозно в резултата още в началните минути. До седмия гейм силите бяха изравнени, но точно тогава Шарди нанесе своя удар с пробив за 5:2. След само 32 минути французинът успя да затвори сета и да поведе.

Във втората част сервисът на българина отново бе колеблив, а освен това той показа и нестабилност при ретурите. Доста експедитивно Шарди стигна до брейкпойнт и пробивът не закъсня - 3:2. Това се оказа напълно достатъчно за изхода на тази част, която приключи за едва 27 минути. В третия сет ситуацията не се промени особено и французинът продължи да диктува темпото на игра. Григор имаше шанс за пробив в осмия гейм, но не се възползва и броени минути след това бе наказан. Шарди осъществи пробив за 5:4, след което безпроблемно спечели подаването си и сложи край на мача след час и 35 минути игра във френската столица.

Най-добрият ни тенисист остави в статистиката  4 аса и 6 двойни грешки, докато Шарди се прояви с 4 директни точки от сервис и толкова двойни грешки. Печелившите удари на Григор бяха 21 срещу 19 за съперника му. Французинът направи 22 непредизвикани грешки срещу 20 на българина. Въпреки че приключи дебюта си на сингъл на "Ролан Гарос" с поражение още в първия кръг, Григор ще се включи в надпреварата при смесените двойки. Там заедно с Араван Резаи (Франция) в първия си мач той ще се изправи срещу тандема Леандер Паеш и Ивета Бенешова.