Пирло: Много ми е тежко да се разделя с Милан

Халфът на Милан Андреа Пирло се сбогува с отбора и тифозите на стадион "Фриули" в Уднине, където получи медал за своите 400 официални срещи с "росонерите" от вицепрезидента Адриано Галиани. "400 мача са наистина много особено когато са изиграни за такъв велик клуб като Милан. Сбогуването с Миланело през седмицата ме разчувства изключително много. Не е никак лесно да се разделиш със съотборниците си и приятелите, с които си споделил толкова много на и извън терена. Това обаче също е част от футбола и животът продължава. Оставям един много близък приятел като Алесандро Неста, но ще продължим да се виждаме извън футболните терени. Много ми е трудно да се разделя със съотборниците, домакините и всички останали хора, с които бях продължение на десет страхотни години. Имам два незабравими спомена: Когато облякох за първи път екипа на Милан (2001) и първият триумф в Шампионската лига срещу Ювентус (2003) на "Олд Трафорд". Най-тъжният и тежък момент беше загубата на финала в ШЛ от Ливърпул (2005) в Истанбул, до ден днешен не мога да разбера как успяхме да загубим", сподели Пирло.

Както е известно, "росонерите" водеха с 3:0 след първите 45 минути на финалната среща, но загубиха след дузпи, при които един от пропуските бе на Пирло.

Пирло има 401 мача и 41 гола с екипа на 18-кратните първенци на Италия, с които стана два пъти шампион на Апенините, два пъти на Европа и един път на света.