Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Пато развинти Интер и засили Милан към титлата (видео)

Отборът на Милан направи голяма крачка към спечелването на титлата в Серия "А", след като спечели с 3:0 дербито с Интер от 31-ия кръг. В отсъствието на Златан Ибрахимович, герой на мача бе нападателят Алешандре Пато, който наниза първите две попадения във вратата на съперника в 1-ата и 61-ата минута и така стана първият футболист от 2001 година насам, който бележи два гола в дербито. Освен това бразилецът изработи още няколко чудесни положения в мача, а също така той бе причината гостите да завършат срещата в намален състав, след като изкара червен картон на Кристиан Киву в 54-ата минута. Третият гол пък бе дело на Антонио Касано в 89-ата минута от дузпа, а малко по-късно и той си изпроси червен картон.

Така "росонерите" записаха 60-ия си успех над вечния си враг в първенството в 176-ата среща помежду им и за пръв път от седем години "росонерите" спечелиха и двата си мача в първенството срещу този съперник. Те вече имат 5 точки преднина на върха на класирането само 7 кръга преди края, което им дава отличен шанс да вземат Скудетото в края на сезона.

Срещата започна с натиск на Милан и още в 1-ата минута Робиньо получи чудесен извеждащ пас в наказателното поле, вратарят Жулио Сезар успя да го пресрещне, но след рикошет в тялото му топката попадна в Алешандре Пато, който нямаше проблем да отбележи за 1:0 в опразнената врата.

"Росонерите" продължиха да доминират в следващите минути и в 9-ата Кларънс Зеедорф стреля от воле, а кълбото срещна ръката на Майкон в наказателното поле, но съдията Никола Рицоли прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Едва в 15-ата минута и отборът на Интер надигна глава и погледна към вратата на своя съперник, като Уесли Снайдер отправи опасен удар от фаул, но без успех. Четири минути по-късно пък Джампаоло Пацини се измъкна в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря, а малко след това и Горан Пандев отправи изстрел, но прекалено слаб и неточен, за да затрудни Кристиан Абиати.

Милан пък започна да действа на контраатака и това се оказа доста подходяща тактика като първо в 24-ата минута Пато се измъкна в наказателното поле и стреля опасно, а след рикошет топката премина на сантиматри от вратата. В 36-ата минута пък Марк ван Бомел отправи истински снаряд от дистанция, но кълбото срещна крак на защитник и тресна напречната греда.

Интер пък отговори с опасен изстрел с глава на Андреа Ранокиа, който бе спасен от вратаря точно на голлинията. След това и Снайдер отправи нов далечен удар, но неточен, а в 43-ата минута Самуел Ето`о пропусна най-доброто положение за гостите, като след центриране в наказателното поле Естебан Камбиасо свали с глава към него и той от близо не успя да уцели вратата. Милан пък отговори с нов удар на Пато, но над вратата.

В началото на второто полувреме домакините отново взеха инициативата и в 54-ата минута Пато се откъсна зад защитата и бе спънат от Кристиан Киву, който бе изгонен от игра. При последвалия удар от фаул на Тиаго Силва, топката летеше опасно към вратата, но Жлио Сезар се намеси великолепно и изби. В 61-ата минута обаче Игняцио Абате се включи в атака и опита нещо като удар, топката обаче се насочи към Пато, който с глава я прати за втори път във вратата на "нерадзурите", като това бе 13-ия му гол от началото на сезона в Серия "А".

От този момент нататък Милан бе пълен господар на терена и първо Робиньо пропусна чиста възможност сам срещу вратаря, а минута по-късно и Кларънс Зеедорф имаше отличен шанс, но в последния момент топката му бе избита. В 71-ата минута отново Робиньо се отскубна в наказателното поле, но Сезар за пореден път спаси отбора си от нов гол, а същата ситуация се повтори и шест минути по-късно, но отново нападателят на Милан бе надигран от стража на съперника. В 88-ата минута пък Антонио Касано бе съборен в наказателното поле за дузпа и самият той застана зад бялата точка, за да оформи крайното 3:0. Малко по-късно обаче нападателят развали впечатлението от включването си в мача, след като си изпроси глупав червен картон.

След този успех Милан вече има актив от 65 точки на върха на класирането с пет повече от Интер, който има 60 и остава на втората позиция в таблицата.