ЕВРО 2024: Швейцария - Германия

Миньор се подигра с Локо (София) насред "Васил Левски" (видео)

Отборът на Миньор (Перник) хвърли истинска бомба в последния мач от 19-ия кръг на "А" група, след като разгроми с 3:0 Локомотив (София) насред Националния стадион "Васил Левски". Това е втора поредна победа за перничани в столицата, след като преди две седмици удариха и Славия. Головете днес вкараха Милен Василев (5), Горан Янкович (32) и Фарес Брахими (40).

Третата поредна пролетна победа изкачи Миньор на 11-о място с 21 точки. Столичните "железничари" пропуснаха да изпреварят ЦСКА и останаха 4-и с 34 точки. Това е втора поредна загуба за тях на "Васил Левски", след като преди две седмици отстъпиха на Левски с 0:2. Преди това те имаха серия от осем поредни мача без загуба в столицата.

Гостите от Перник си решиха мача още до почивката. В 5-ата минута Милен Василев проби отлично отляво и с кинжален удар разстреля Боян Пейков за 0:1. В 32-ата минута Явор Въндев и Янкович направиха прекрасно двойно подаване и сърбинът хладнокръвно удвои преднината за своите. В 40-ата минута авторът на първия гол Василев центрира от фаул и Фарес Брахими от няколко метра засече топката за крайното 0:3.

Играчите на Локомотив успяха да стигнат единствено до две греди за цялото първо полувреме. В 21-ата минута Светослав Дяков стреля, но топката се отклони в страничния стълб, а в 37-ата минута същото се случи след изстрел на Марчо Дафчев. През второто полувреме домакините наложиха териториално предимство, но така и не създадоха чисто голово положение.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!