Стоук размаза Нюкасъл

Тимът на Стоук продължи серията си без загуба у дома от началото на 2011 година, размазвайки с 4:0 Нюкасъл Юнайтед на своя "Британия Стейдиъм". Джонатан Уолтърс изведе "грънчарите" напред в резултата преди почивката, след като с глава засече центриране на Джърмейн Пенант от дясното крило. Три попадения през второто полувреме пък оформиха разгрома за отбора на Алън Пардю.

Центриралият за първия гол Пенънт сам удвои аванса на гостите в 46-ата минута след грешка на вратаря на гостите Харпър. Само две минути по-късно пък Дани Хигинботъм от пряк свободен удар прониза Стийв Харпър за класическото 3:0. Крайният резултат бе оформен от резервата на домакините Рикардо Фулър, който в добавеното време опъна мрежата на гостите с удар от точката на дузпата, изведен на чиста позиция от Джонатан Уолтърс.