ЦСКА с чисто 3:0 над КВК Габрово

Волейболният шампион на България ЦСКА записа 20-та поредна победа в Суперлигата, след като победи като гост КВК Габрово с 3:0 (25:20, 25:14, 25:22) в мач от последния 22-ри кръг, игран тази вечер в пълната зала "Орловец" в Габрово.

След равностойното начало ЦСКА поведе с 4:2 след грешка на Мартин Палийски от домакините и ас на Теодор Тодоров. До техническата пауза резултатът стана 8:5 след успешна атака на кубинеца Ясер Портуондо. Постепенно КВК Габрово изравни при 8:8 след две грешки на "червените" и атака на Венцислав Георгиев. Равенството се запази до 10:10, след което габровци дръпнаха с 13:10 след блокада на капитана Христо Запрянов и атаки на Стоян Вулджев и Мартин Палийски. Въпреки прекъсването за Сашо Попов последваха контра блок-аут на Запрянов и ас на младия разпределител Николай Кичуков - 15:10, а второто техническо прекъсване дойде при 16:11 след мощна атака през центъра на Палийски. Армейците съумяха да изравнят при 17:17 след две грешки на КВК Габрово и контраатака на опитния Ивайло Стефанов, което накара наставникът на домакините Митко Божилов. Това не помогна и шампионите поведоха с 22:19 след сервис в аут на Венци Георгиев, ас на Филип Мейо и контра по правата на Портуондо. В крайна сметка ЦСКА спечели гейма с 25:20 след бомбена атака на Портуондо и грешка на домакините.

В началото на втората част ЦСКА дръпна с 2:0 след две атаки на Теодор Тодоров, а след това с 5:1 след пусната топка на Филип Мейо и блокада на Тодоров. Независимо от тайм-аута за КВК Габрово, техническата пауза дойде при 8:3 за армейците след контра на Ясер Портуондо и ас на Тодоров. Двата отбора продължиха равностойно до 13:8, след което гостите увеличиха преднината си на 15:8 след успешни атаки на Филип Мейо и Портуондо. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:9 след грешка от сервис на Мартин Палийски от домакините. Разликата леко нарасна при 20:12 след поредна блокада на Теодор Тодоров и тайм-аут за КВК Габрово. Въпреки това, ЦСКА без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:14 след атака на Ивайло Стефанов и поведе с 2:0.

Възпитаниците на Сашо Попов дръпнаха и в третия гейм с 6:4, което принуди Митко Божилов да вземе тайм-аут. Това даде резултат и домакините обърнаха до 8:6 в своя полза след атака на Стоян Вулджев, блокада на Георги Михов, аут на Филип Мейо и ас на Венци Георгиев. Играта продължи точка за точка до 14:12, след което армейците изравниха при 14:14 след успешни атаки на Мейо и Портуондо. Все пак техническата пауза дойде при 16:15 за КВК Габрово след сервис в аут на Портуондо. Последваха блокада и ас на Стоян Самунев и грешка на габровци, след което "червените" дръпнаха с 18:16. Разликата нарасна до 21:17 след блокади на Теодор Тодоров и Филип Мейо, след което ЦСКА спокойно спечели гейма с 25:22 след сервис в аут на Венци Георгиев, а с това и мача с 3:0.

По този начин момчетата на Сашо Попов останаха на 2-ро място във временното класиране с 59 точки и два мача по-малко, а лидер продължава да е Пирин Балканстрой с 61 точки и мач по-малко. В отложени срещи от 13-ия и 14-ия кръг ЦСКА ще посрещне вицешампиона ЛукОйл-Нефтохимик и Пирин в директен спор за първото място. Мачовете са съответно в неделя (20 март) от 11:00 часа и във вторник (22 март) от 17:30 часа. От друга страна КВК Габрово ще завърши завърши на 7-мо място в крайното класиране с 29 точки и на 1/4-финалните плейофи по всяка вероятност ще играе срещу Пирин Балканстрой.

КВК ГАБРОВО - ЦСКА 0:3 (20:25, 14:25, 22:25)
КВК ГАБРОВО: Ивайло Иванов, Мартин Палийски 10, Стоян Вулджев 7, Георги Михов 5, Николай Кичуков 1, Венцислав Георгиев 11 - Атанас Митев-либеро (Христо Запрянов 7, Калин Димитров, Тиаго Хьофелман, Теодор Бодуров)
Старши-треньор: Димитър Божилов
ЦСКА: Стоян Самунев 5, Ясер Портуондо 13, Филип Мейо 14, Георги Манчев 2, Ивайло Стефанов 6, Теодор Тодоров 11 - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.