Хайстер Волей-ЛТУ обърна Виктория Волей с 3:1 и е на 1/8-финал за Купата срещу Пирин (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Хайстер Волей-ЛТУ (София) победи с 3:1 (21:25, 26:24, 25:23, 25:20) Виктория Волей (Пловдив) във втория кръг на турнира за Купа България и очаква следващия си съперник в надпреварата, който според тегления днес жребий е Пирин Балканстрой (Разлог).

Наставникът на Хайстер, Иван Палигоров трябваше да се справя с куп кадрови проблеми за двубоя с Виктория. На практика столичният тим не разполагаше със здрав центар, след като травма в коляното на двубоя от Висшата лига през уикенда, получи Иван Иванов. Тогава на непривичнен пост игра и Виталий Симеонов, който до момента през сезона се изявяваше като посрещач.

Гостите започнаха по-настървено срещата и поведоха с 8:3. Преднината им бе намалена до две точки при 9:7 и до една при 21:20. Пловдивчани показаха по-здрави нерви и затвориха гейма с 25:21.

Виктория Волей тръгна устремно и във втората част с 6:2, разликата в тяхна полза, макар и намалена на три точки се запази до 19:16. Равенството дойде в заключителните разигравания и Детелите този път не позволиха гостите да триумфират.

Силите на гостите сякаш секнаха при 14:13 в тяхна полза в третия гейм. Хайстер обърна резултата за 16:14 и след минути взех гейма с 25:23.

Двата обрата съкрушиха Виктория и домакините наложиха напълно волята си в четвъртата част. Детелите си осигуриха комфортна преднина още при 6:2. Авансът им се запази до 16:9 и 18:12.

ХАСТЕР ВОЛЕЙ-ЛТУ (СОФИЯ) - ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ (ПЛОВДИВ) 3:1 (21:25, 26:24, 25:23, 25:20)
ХАСТЕР ВОЛЕЙ-ЛТУ: Николай Хаджииванов 14 (3 блока), Велислав Йонев 5 (3 аса), Виталий Симеонов 11, (4 блока), Тодор Няголов 6, Иван Иванов 11 (1 ас, 3 блока), Велислав Филипов 17 (3 блока) - Любомир Величков-либеро (Стефан Чолаков, Борис Стоилов 3)
ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ: Антон Костадинов 12 (3 блока), Петър Бъчваров 16, Кирил Меретев 9, Евгени Григоров 3, Георги Стойков 8 (2 блока), Иван Иванов 16 (4 блока) - Асен Дапев-либеро (Иво Драмов 4, Николай Георгиев, Димитър Страков, Спас Байрев).