Златен ЦСКА!!! (ВИДЕО)

Волейболистите на ЦСКА се класираха на полуфинал в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV), след като загубиха срещата реванш от турския Зиратбанк с 0:3 (23:25, 23:25, 15:25), но спечелиха драматично допълнителния "Златен гейм" с 19:17 в зала "Башкент"в Анкара!
Така на полуфинала възпитаниците на Александър Попов ще срещнат полския ЗАКСА (Кендженджин-Козле).

Двубоят започна добре за домакините от Зиратбанк, които поведоха набързо с 4:2 след атака на Родригао в центъра след дълго разиграване. Ясер Портуондо намали до 3:4, но турският тим продължи да играе силно. Силната игра в атака на Петер Платеник и 3 поредни негови точки доведоха много бързо до 8:4 за Зиратбанк. Латвиецът Гундрас Целитанс направи 10:5 след блок-аут. Тройна блокада с участието на Родригао спря атака от втора линия на Ясер Портуондо - 12:6. Това принуди Александър Попов да вземе прекъсване. То не даде нужния резултат и възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 16:10 при второто техническо прекъсване. Пушката и Портуондо намалиха разликата до 14:18, но Целитанс направи 22:15. При този резултат младокът Георги Манчев замени Николай Иванов. Аут на Манчев от сревис изведе Зиратбанк до гейм-бол при 24:19. "Червените" успяха да спасят 4 гейм-бола след добра блокада и грешка в атака на Родригао. При последвалото разиграване германският разпределител на Зиратбанк Симон Тишер атакува мощно още при второто подаване и затвори гейма с 25:23.

Възпитаниците на Александър Попов стартираха повече от убедително и поведоха с 6:2 във втория гейм. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за ЦСКА. С перфектна контраатака Николай Иванов направи 9:4. Ас на Пушката увеличи разликата до 11:5. Волейболистите на ЦСКА дръпнаха с 15:10. Последва срив в играта на "червените" и момчетата на Пламен Константинов записаха 6 поредни точки и излязоха напред - 16:15 при второто техническо прекъсване. Следващото разиграване продължи доста дълго, но приключи с блестяща единична блокада на Родригао срещу атака от втора линия на Ясер Портуондо. При 18:17 за Зиратбанк Валтерс Рама смени Ясер Портуондо. Ивайло Стефанов намали до 19:20 след много технична атака. Аут от сервис на Айвазоолу и 20:21. Родригао с технична атака направи 22:20 за Зиратбанк. Филип Мейо намали до 22:23, но Петер Платеник изведе турския тим до гейм-бол при 24:22. Евгени Иванов - Пушката намали с остра атака през центъра до 23:24. Последва нова перфектна атака на Петер Платеник и Зиратбанк спечели и втората част с 25:23.

Волейболистите на турския тим дръпнаха лесно в резултата в началото на 3-тата част с 6:3 след атака на Гундарс Целитанс. Тук Евгени Иванов видя докосване на мрежата от латвиеца и реагира, което малко изненадващо му докара жълт картон от главния съдия Борис Коларевич от Сърбия и резултата стана 7:3. Бързо възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с убедителното 10:4 и 12:6. Зиратбанк увеличи аванса до 15:9 и тук Александър Попов извади от игра Филип Мейо и пусна като диагонал центъра Светозар Иванов. Турският тим запази разликата от 6 точки при второто техническо прекъсване -16:10. Постепенно Александър Попов даде почивка на повечето си титуляри и Зиратбанк поведе с 20:12. Много лесно възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха 3-тата част с 25:15, а с това и срещата реванш с 3:0 гейма.

Наставникът на ЦСКА Александър Попов върна всичките си титуляри в игра в началото на "Златния гейм". ЦСКА поведе с 1:0 и имаше преднина от 1 точка до 5:4. Зиратбанк излязоха напред в резултата при 6:5. Гундарс Целитанс направи резултата 8:7 при техническото прекъсване. Двоен блок срещу атака на Филип Мейо даде аванс от 2 точки за момчетата на Пламен Константинов - 10:8. Това принуди Сашо Попов да вземе прекъсване. Единична блокада на Теодор Тодоров намали до 11:12. Блокада на Ясер Портуондо възстанови равенството - 12:12. Аут на Филип Мейо от сервис доведе "Златния" гейма до мач-бол за Зиратбанк 14:13. Тук Сашо Попов взе прекъсване, след което лично Мейо възстанови равенството 14:14. Гундарс Целитанс изведе Зиратбанк до втори мач-бол при 15:14, но единичен блок на Ивайло Стефанов възстанови равенството - 15:15.  Нов Блок на Иво Стефанов и ЦСКА стигна до първи мач-бол при 16:15. Родригао възстанови равенството с блокада. Мощна атака на Филип Мейо изведе ЦСКА до втора възможност да спечели двубоя - 17:16. Отново олимпийският и трикратен световен шампион Родригао възстанови равенството - 17:17. Последва технична атака на Мейо по блокадата на Зиратбанк и 18:17 за ЦСКА. В следващото разиграване невероятният Ивайло Стефанов заби като по учебник от втора линия и зона 6 и матира Зиратбанк - 19:17 за ЦСКА в "Златния" гейм.

Така Александър Попов и възпитаниците му отстраниха Пламен Константинов и момчетата му от Зиратбанк и се класираха за полуфинал в турнира за Купата на CEV.

ЗИРАТБАНК - ЦСКА 3:0 (25:23, 25:23, 25:15) - Златен гейм (17:19)