Капело критичен след успеха над Уелс

Селекционерът на Англия Фабио Капело не бе особено доволен от представянето на неговия тим в двубоя с Уелс снощи. Англичаните спечелиха мача с 1:0, но не впечатлиха с играта си и могат да се радват, че не получиха ответен гол в своята врата. наставникът все пак добави, че резултатът е по-важен от играта.

"Имахме доста трудности в този мач. В последните 15 минути Уелс доста ни измъчи. Те създадоха доста положения за гол. Мисля, че имахме късмет. Те направиха голям пропуск пред вратата ни в края. Ние играхме добре само 20-25 минути в началото на второто полувреме. Имахме някои добри положения на контраатака. Знам, че това не бе стилът, който искам да виждам, но понякога съперникът пресира здраво и е трудно да покажем истинските си възможности. Топката се разиграваше доста бавно. В този мач направихме само 4-5 добри центрирания в наказателното поле. Искам винаги да има по трима играчи пред вратата, а не само по един, както тази вечер, но в крайна сметка най-важното е, че победихме", заяви Капело.

Италианецът донякъде е притеснен от факта, че отборът му се представя доста по-добре като гост, отколкото у дома. Той е убеден, че има над какво да се работи, за да може тимът да изглежда по-добре в следващите срещи.

"Има още над какво да работим. Странното е, че играем по-добре като гости, отколкото на "Уембли". В квалификациите за Мондиал'2010 играхме много силно тук, но когато има напрежение от задължителната победа, винаги е по-трудно. Очаквам в състава да се завърнат и някои контузени играчи, които не можахме да използваме днес", допълни специалистът.