Бока Хуниорс громи с кеф, след като Ривър Плейт го няма

Нападателят Лукас Виатри отбеляза два гола при победата на Бока Хуниорс над новака Унион (Санта Фе) с 4:0 в среща от втория кръг на футболното първенство на Аржентина. Шампионът Велес Сарсфийлд се наложи с 3:0 като домакин над Банфийлд. Бока Хуниорс и Велес са на върха в класирането с по 4 точки, след като записаха равенства на старта на шампионата Апертура. Хуан Роман Рикелме и Николас Коласо също бяха точни за Бока Хуниорс, като Рикелме асистира и за попаденията на Виатри.

Отборът на Велес, който в първия кръг направи 1:1 с Годой Крус, победи Банфийлд с попадения на Сантяго Силва от дузпа в 21-та минута, на Фернандо Ортис в 50-та и на Хуан Мануел Мартинес в 84-та минута.

В другите две срещи от кръга Сан Лоренсо се наложи с 2:0 като гост на Естудиантес, а Атлетико Рафаела отстъпи с 1:3 пред Арсенал.