Цвети Пиронкова наказа грузинка на старта в Палермо

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира на клей в Палермо с награден фонд 220 000 долара, след като постигна успех с 6:2, 7:5 срещу Анна Татишвили (Грузия). Поставената под номер 6 в основната схема пловдивчанка ще се изправи в следващата фаза на надпреварата срещу победителката от срещата между Андреа Хлавачкова (Чехия) и Сорана Кърстея (Румъния). Това бе първи мач между Пиронкова и 21-годишната грузинка.

Двете тенисистки си размениха цели 11 пробива по време на двубоя. В първия сет имаше цели шест. Заемащата 49-о място в световната ранглиста българка спечели първия си сервис гейм едва в петия гейм за 3:2. След това тя направи нови два пробива и затвори първата част при резултат 6:2 след половин час игра.

Във втория сет 83-ата в света Татишвлили поведе с ранен пробив, но самата тя се пропука в четвъртия гейм за 2:2. Цвети имаше аванс от 40:0 при собствен сервис в петия гейм, но позволи на съперничката си да стигне до нов пробив. Въпреки моментните си колебания българката доказа по-голямата си класа с нов пробив за 4:4, а малко по-късно - в десетия гейм, пропусна мачбол. Все пак логичното се случи и при втората си възможност да сложи край на мача след час и половина игра Пиронкова не сгреши.

С победата си срещу Татишвили българката си заслужи 2950 долара от наградния фонд и 30 точки за световната ранглиста.