Локо София громи, Коста Янев дебютира

Локомотив (София) записа разгромна победа с 4:0 над втородивизионния Спортист (Своге) в третата си контрола от лятната подготовка. Момчетата на Диян Петков категорично надиграха противника си и стигнаха до изразителната победа благодарение на голове от страна на Румен Горанов, Преслав Йорданов и две попадения на Калоян Караджинов в рамките на пет минути в края на срещата.

Дебют с екипа на "железничарите" направи новото попълнение на Локомотив Коста Янев, който дойде в "Надежда" от ЦСКА. Халфът подписа договор с Локо още преди миналата контрола на отбора - срещу Черноморец (2:0), но тогава остана да гледа отстрани изявите на своите съотборници. Днес обаче той се появи на терена като титуляр и остана на терена до 61-ата минута.

През първото полувреме домакините натискаха противника си, но не успяха да стигнат до повече от едно попадение във вратата на Димитров. Румен Горанов от фаул разстреля стража на "шоколадите" с шут от 26 метра, а на два пъти и гредите помогнаха на Димитров при удари на Горанов и Андонов.

Още в началото на втората част Преслав Йорданов удвои преднината на Локото, след като бе изведен сам срещу вратаря и елегантно го премина, за да пусне топката в мрежата.

Само в рамките на четири минути между 77-ата и 81-ата Кайо Караджинов довърши съпротивата на тима от Своге с две попадения, оформяйки крайното 4:0 за домакините.