Вход / Регистрирай се

Ивет: Това бягане беше вдъхновено от публиката

Ивет: Това бягане беше вдъхновено от публиката

Националната рекордьорка на България на 100 метра Ивет Лалова, която вчера спечели балканската титла на 100 м на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен с най-добър резултат в Европа за сезона от 10,96 сек, сподели след финала, че публиката я е вдъхновила за това силно бягане.

“Като дойдох днес (б.а. вчера) на стадиона имах идея да сляза под 11 сек. Като видях как ме посрещна публиката, си казах: Днес за тези хора ще сляза под 11 сек”, каза Лалова след победата си на 100 м.

“Това мое бягане беше изцяло вдъхновено от тази публика. Надявам се на 200 метра да имам сили отново да дам добър резултат. Но какво значение има резултатът на 200 м, след като бягах 10,96 сек на 100 м? Благодаря за страхотната подкрепа на публиката. Прекарах няколко спокойни дни в Сливен само с кучето си Коки и това беше освежаващо за мен. Имам амбиции да подобря личното си постижение, вече съм близо до него. Пикът ми ще бъде на световното първенство. Другата седмица ще бягам в Бирмингам, като си мислех, че там ще бъда свежа. Оказа се, че ще бягам и в Париж. Ще направя няколко турнира и ще затворя подготовката си няколко седмици преди световното", допълни 27-годишната софиянка.

РАЯ ИВАНОВА, специален пратеник на Sportal.bg в Сливен

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, специален пратеник на Sportal.bg в Сливен

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на Балканиадата в Сливен може да видите ТУК!!! 

Следвай ни:

Още от Лека атлетика

Виж всички