Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Федерер срещу Родик в Маями, Клайстерс отпадна

Роджър Федерер започна с двусетова победа на турнира от серията "Мастърс" в Маями. Световният №3 надигра с 6:2, 7:6 (3) един от най-обещаващите млади американски тенисисти Райън Харисън във втория кръг и в следващата фаза ще срещне друг представител на САЩ - Анди Родик. Бившият №1 на планетата разби по-рано днес с 6:3, 6:2 Жил Мюлер (Люксембург). Роджър, който има 21 успеха от 23 мача срещу Родик, ще търси срещу Анди 18-а поредна победа този сезон.

Опитният Федерер, който спечели "Мастърс"-а в Индиън Уелс миналата седмица, не остави много шансове на 19-годишния си съперник в първия сет, но във втория се появи интрига. 30-годишният швейцарец осъществи ранен пробив във втората част и при 5:3 сервираше за спечлеване на мача. Носителят на рекордните 16 титли от "Големия шлем" обаче сякаш за кратко позагуби концентрация, допусна няколко грешки и Харисън успя да върне пробива, след което изравни резултата - 5:5. Федерер спечели следващото си подаване, а в 12-ия гейм не бе много далеч от решаващ нов пробив, но при равенство в резултата, погрешно обаждане за аут на съдия на страничните линии помогна на Харисън и в крайна сметка той се пребори за гейма си и се добра до тайбрек. В него обаче класата на Федерер надделя над младостта и ентусиазма на Харисън. Швейцарецът поведе с 4:2 точки, а при 6:3 имаше три мачбола и още първият се оказа последната точка в двубоя.

Така, след 1 час и 23 минути игра бившият номер 1 в света Федерер записа втора победа срещу участващия с "уайлд кард" Харисън (72-и в ранглистата на ATP в момента) във втория мач между двамата. Първата им среща бе в Индиън Уелс през миналата година, когато Федерер спечели на осминафиналите със 7:6 (4), 6:3.

Междувременно, бившата номер 1 в света Ким Клайстерс отпадна в третия кръг на турнира в Маями при дамите. Белгийката, двукратна шампионка в Маями (2005, 2010), отстъпи след час и половина игра с 4:6, 6:7 (5) пред своята сънародничка Янина Викмайер.