Доби Рабаджиева и Рабита с тежка домакинска загуба в Шампионската лига

Волейболната националка Добриана Рабаджиева записа тежка загуба в четвъртфиналите от Шампионската лига. Рабита (Баку) загуби у дома първия от двата си мача с Фенербахче с 0:3 (13:25, 24:26, 19:25).

Рабаджиева игра само в третия гейм, като отбеляза 2 точки. Тя записа добър процент на посрещане. Втори съдия на мача беше българинът Ивайло Иванов.

В друг първи четвъртфинал утре Бергамо с Елица Василева и Христина Русева излиза срещу Вила Кортезе, който е воден от националния селекционер Марчело Абонданца. Жребият събра двата тима и така Италия със сигурност ще има представител в полуфиналите.

РАБИТА, БАКУ (АЗЕРБАЙДЖАН) - ФЕНЕРБАХЧЕ, ИСТАНБУЛ (ТУРЦИЯ) 0:3 (13:25, 24:26, 19:25)

РАБИТА: Наташа Кръзманович 1, Мери Спицер , Наталия Мамадова 12, Мира Голубович 5, Наташа Осмокрович 11, Саня Старович 11 - Силвия Попович-либеро (ДОБРИАНА РАБАДЖИЕВА 2, Ирина Жукова, Кимбърли Глас)
Старши-треньор: Зоран Гаич (Сърбия)
ФЕНЕРБАХЧЕ: Фабиана Клаудино 7, Любов Шашкова 9, Ким Йон-Кунг 19, Наз Айдемир 1, Еда Ердем 13, Лоугън Том 5 - Нихан Гюнейлигил-либеро (Ягмур Кодживит)
Старши-треньор: Жозе Роберто (Бразилия).